Akuutista kassakriisistä johtuen kilpailun jury joutui uimaan kauden päätösrallista kotiin, joten tulosten julkistuskin viivästyi karkeasti. Joka tapauksessa, aikamoiset kuvat rallista saatiin Saudi Arabian kisan osalta. Jännitettävää riitti viimeisen pätkän viimeisille metreille saakka.
Rallitietäjässä osakilpailluvoittoon marssi
Demon Hiili 11 pisteen rivillään. Sen verran luottoa löytyi - tai siis ei löytynyt - hallitsevan maailmanmestarin suorittamiseen, että kukaan ei veikannut Neuvillen voittoa.
Kokonaiskilpailussa ralliin startattiin toozin johdossa, eikä tasaisen varmasti läpi koko kauden esiintynyt veikkaaja pettänyt finaalissakaan. Takuuvarma seitsemän pisteen rivi, eräänlainen torjuntavoitto, ja sitä myöten samppanjat auki ja mestaruusjuhliin. Eli... historian kahdeskymmenes rallitietäjä on
toozi!
Suuret onnittelut mestarille! Ja iso kiitos kaikille muillekin - kausi oli jälleen kerran jännittävä ja tasainen. Neuvottelut ensi kaudesta ovat promoottorin kanssa vielä kesken, joten niiden osalta täytyy vielä hieman malttaa odottaa.
F1-Forumin Rallitietäjät kautta aikain:
2006: ettelbruck
2007: Jnean & Mr Cale
2008: -Japé-
2009: mjs
2010: henrizio & mjs
2011: Timmyh
2012: Mikkoz
2013: Ghetto
2014: cosford
2015: Zervuska Haidis
2016: Audi_sport_UK
2017: Saunatakki
2018: AnttiL
2019: Yön polkija
2020: JoneZi
2021: AnttiL
2022: Tsiiem
2023: Bensa Lenkkari
2024: Tsiiem
2025: toozi