Meni Halla-aholla jauhot suuhun, kun paljastui, että Sofia Virran kanssa samaa aikaa Erikoisjoukoissa oli Perssutien Mikko Lundén.
Toki Mikodemus tippui yhdessä päivässä pelistä ja palasi nopeasti takaisin töihin "henkilökohtaisesta syistä" johtuvasta poissaolosta.
Tämä on ihan totta. Ei vaikuta mun työllistymiseen millään tavalla. Se että puhun 3 kieltä sujuvasti ja yhtä vielä joten kuten välttävästi, on kaksi tutkintoa, niin olen aika saletti, ettei yksikään mamu ole se, joka vie mun työpaikan.
Eli muut ei saa rinkirunkata jollekin asialla, mutta sulle se on tietenkin sallittua?
En nimittäin oikein muunlaista postailua sulta ole löytänyt, kuin trollailua otsikoita myötä.
Mitä helvettiä? Newey suunnitellut tuollaisen himmelin joka vielä on ylipainoinen?
Nyt siellä on kyllä tehty jotain ihan päin persettä. Enkä tarkoita vain Neweytä. Isompi kasa ingen gör:ejähän tuolla pyörii hyvillä palkoilla.
On kyllä Monacon Kalle edelleen aika purjeissa. Aika-ajoon ihan hyvä veto, mutta nyt kisavauhti, joka viime kaudella oli aivan huippua, on pahasti alavireinen. Tuntuuko jarrut niin paljon erilaisilta vai mikähän lienee.
Keskikesän taantuma?