Sardinian MM-Ralli 2026

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Fiesta
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä

Fiesta

Ralliperuna
Liittynyt
1.7.2011
Viestit
1794
Sijainti
Porvoo
EK2 vuoden 2025 reitti alun lisälenkillä vuodelta 2024. Lopussa saattaa olla vähän uutta, vaikea nähdä tosta kartasta kunnolla
EK3 periaatteessa vuoden 2023 Filigosu mutta lopussa vähän eri tavalla.
EK4 alkaa Monti di Alan yleisöpyörityksellä
EK8 tuttua vuodelta 2023, alussa Mickyn hyppy. Lopun uusi osuus aluksi asvalttia. Tämä on tv-pätkä. Keskellä toistetaan osuus EK4:stä.
EK9 eli Coiluna-Loellessa ajetaan pidempi loppuosa ekaa kertaa sitten vuoden 2016. Tämähän on vuodesta 2017 saakka ollut lauantain tv-pätkä ja aina nähty se sama osuus crossiradalta nopeaan metsäosuuteen ja ysikymppioikeaan, nyt pätkä ei lopukaan siihen
EK10 ei ole tosiaan ajettu kaiketi missään rallissa koskaan, harvinaista.'
EK13 loppua lyhennettu vuodesta 2024
EK15 tuttu poweri
 
Viimeksi muokattu:
Sordon uudelle kartturille ensimmäinen MM-startti ja heti Rally1-autoon. Äkkiä laskien uran kuudes ralli kotimaan ulkopuolella. Tunteeko kukaan häntä paremmin, että mikä juttu?
 
Hän on näyttänyt olevan Sordon varakartturi viimeaikoina, liekö Candidolla jotain muita velvollisuuksia rallin aikana, tai Sordo on päättänyt antaa mahdollisuuden nyt pääluokan autossa.
 
Viimeksi muokattu:
Hän on näyttänyt olevan Sordon varakartturi viimeaikoina, liekö Candidolla jotain muita velvollisuuksia rallin aikana, tai Sordo on päättänyt antaa mahdollisuuden nyt pääluokan autossa.
Candido on kuulemma ollut Nasserin kyydissä ja Sardinian kanssa samaan aikaan on Marokossa kilpailu. Nämä asiat liittynevät toisiinsa.
 
Ylös