MM-taulukko ilman Ferrareita

Bleu

Olivier Bocques Fan Club
Liittynyt
14.4.2000
Viestit
9441
Tällaisia tilastoja on aikaisemminkin tehty. Tämä kausi on mennyt sitä rataa, että jätän vain Ferrarit pois kilpailujen tuloksista.

MM-taulukko näyttää tältä:
Button 78 (4 voittoa)
Trulli 67 (2 voittoa)
Alonso 50 (2 voittoa)
Montoya 42 (1 voitto)
Räikkönen 28 (1 voitto)
Fisichella 27
Coulthard 27
Sato 24 (1 voitto)
R Schumacher 21
Massa 15
Webber 12
Panis 10
da Matta 7
Heidfeld 7
Baumgartner 5
Glock 4
Klien 3
Gene 1
Pantano 0
Bruni 0

Renault 117
BAR 102
Williams 64
McLaren 55
Sauber 42
Toyota 17
Jaguar 15
Jordan 11
Minardi 5

Button ja Trulli näyttäisivät taistelevan mestaruudesta. Kolmossijasta Alonsolla ja Montoyalla on aika tasaista.
Räikkösellä voisi hyvinkin olla mahdollisuuksia ainakin neljänteen sijaan. Teoreettiset mestaruusmahdollisuudet kaikilla aina Panisiin saakka.

Baumgartnerille jo kolme pistesijaa, USA:sta kuudes sija, Monacosta ja Kanadasta kahdeksas.
Yhdeksän eri kuljettajaa palkintokorokkeella, voittajien lisäksi Fisichella, Panis ja Ralf. Huomatkaa, että DC ei ole tuossa joukossa.

USA:n kisasta yksi piste jäi jakamatta.
 

Tuck

Well-known member
Liittynyt
7.6.2004
Viestit
610
Sijainti
Kotona
USA:n kisasta yksi piste jäi jakamatta
Eikös viimeisin keskeyttäjä sais sen yhden pisteen. Fisichella on merkitty tuloksiin sijalle 9 joten piste kuuluisi kaiketi hänelle. Fisichella jäi tosin 8 kierrosta.
 

Pete

Well-known member
Liittynyt
28.11.1999
Viestit
1211
Sijainti
Oulu
Tuck sanoi:
Eikös viimeisin keskeyttäjä sais sen yhden pisteen. Fisichella on merkitty tuloksiin sijalle 9 joten piste kuuluisi kaiketi hänelle. Fisichella jäi tosin 8 kierrosta.
Joo näinhän se menee, muistaakseni 75% kisamitasta pitää olla täynnä, jotta voi saada pisteitä keskeytyksestä huolimatta.
 

Ma

Arrogant Opportunist
Liittynyt
7.5.1999
Viestit
3606
Sijainti
UP, Michigan
No Fisicollehan se piste on laiettukin. Jos Ferrarit otetaan pois niin kisassa sijoituksen sai 7 kuljettajaa, eli yksi piste jäi jakamatta.:rolleyes:
 

Mity

Registered: Patologinen
Liittynyt
25.9.2003
Viestit
1051
Sijainti
Jyväskylä
Edelleenkin Kimin kannattaisi ajaa sauberilla, vain piste enemmän Fisicoa.
 

lfb

Flavio
Liittynyt
8.2.2004
Viestit
9965
Sijainti
Helsinki
Harmi että Ferrarit ovat mukana sarjassa, muuten olisi melko lailla tasaista :).
 
Ylös