Oiskos toi hankinnan arvonen? Simbinin sivuilla saa aika halvalla noita härpäkkeitä.
Bundle missä GTR:tkin maksaa vaan 29.90€.
Kiinnostais kovasti! WTCC on kummiski kova autourheiluluokka,mielipiteitä?
GTR2 on paras Simbinin simu omasta mielestä kun se on semmosta kunnon GT Endurance kisailua mutta jos vakioautoista tykkää niin noi RACE 07 yms. luulis nappaavan ihan hyvin. Race Room Racing Experienceä kannattaa välttää. Kaikki odotti GTR3:sta mutta sieltäpä päätettiin pistetää ulos tuollasta arcadepaskaa.Oiskos toi hankinnan arvonen? Simbinin sivuilla saa aika halvalla noita härpäkkeitä.
Bundle missä GTR:tkin maksaa vaan 29.90€.
Kiinnostais kovasti! WTCC on kummiski kova autourheiluluokka,mielipiteitä?
rFactor 2 tulee pysymään pelkkänä betana ja siihen se sitten jääkin. Itse nautin enemmän rF1:sestä, kun pyörii paremmin, näyttää paremmalta ja tuntuma parempi kun ei tarvitse ajaa 30fps:llä ja kokea sitä kamalaa G25:sen tappavaa tärinää.
http://www.youtube.com/watch?v=pqmkp6bavM0 tuossa on hyvä video rFactor 2:sen ongelmista mutta myös muutamista hyvistä puolista
Joo on Build 342, tarvii näemmä ladata uudempia ratoja sitten. Jostain kun sais tuon Blancpain Endurance Series -modin.Ootko asentanut uusimman 342 buildin? Itselläni peli ei ole näyttänyt tuolta enää aikoihin. Itse käytän High/max asetuksia pari vuotta vanhalla koneella ja peli näyttää todella komealta.
Joo on Build 342, tarvii näemmä ladata uudempia ratoja sitten. Jostain kun sais tuon Blancpain Endurance Series -modin.
RFactorin formuloita on kehuttu selvästi paremmiksku virallisen Codemastersin F1-peliä.
Millä tavalla paremmuus ilmenee?Vai onko paikoitellen liiankin realistinen?
Realismi on juurikin erottava tekijä sekä force feedback. Lopulta eron pystyy ymmärtämään vasta kun itse kokeilee. Kynnys näiden kahden välissä on tosin sen verran suuri, että rf f1 auton rattiin hyppääminen kylmiltään voi olla hieman liikaa. Helpompi harjoittella hitaammilla autoilla ja sitä kautta hieman lieventää kynnystä.
Ok. Jättäisköhä sit väliin?
Haaveilin GP3-ajoista. Crammondin.
Tokihan peliin saa ajo-avut päälle, jos homma tuntuu liian vaikealta. Demonhan pelistä voi ladata suoraan sivuilta ilmaiseksi http://rfactor.net/web/rf2/rf2dl/
Sisältää tosin vain yhden radan ja auton, mutta antaa pientä osviittaa. Koko pelin elinikäinen lisenssi taitaa maksaa 30€. Itse peli ei sisällä yhtään autoa tai rataa, ne kaikki ladataa nettisivun download listalta. Ilman rattia ja suhteellisen ripeää konetta ei varmaankaan kannata vaivautua.
Joo itekki ajelin varmaan reilun vuoden ABS ja Traction Control päällä rFactorin F1:siä (toki F1:ssä oli vielä luistonesto sillon) kunnes sitten oppi ajamaan ilman ja säätämään auton sellaseksi ettei tarvinnut. rFactorin pitäs pyöriä ihan hyvin heikkommallakin koneella.No jotain ajoapuja kaipaan kyl.
Ja tiesin ton et se toimii jotenki noin. Nykykonees ainaki WRC 4 pelittää ihan kelvollisesti.
Joo itekki ajelin varmaan reilun vuoden ABS ja Traction Control päällä rFactorin F1:siä (toki F1:ssä oli vielä luistonesto sillon) kunnes sitten oppi ajamaan ilman ja säätämään auton sellaseksi ettei tarvinnut. rFactorin pitäs pyöriä ihan hyvin heikkommallakin koneella.
Codemastersin Formuloita ajelen vaan kapulalla kun ratilla se ei tunnu mitenkään hyvältä. Eli rFactor on tuntumaltaan selkeästi parempi mutta Codemasters taas sitten vie kokolailla potin muissa asioissa kun on kuitenkin se virallinen F1-peli.
Aina vaan se virallinen lisenssi ei ole tae huippupelille.
Sanotaanko vaikkapa semmoinenku Ayrton Senna GP Segalla aikoinaan. Nimet fiksaatiota ja oli senajan loistopeli. No aika kyl kultaa vähän muistoja..
Ja olihan eka Crammondin GP:kin lisenssoimaton.
Niin siis molemmista peleistä on kokemusta yllin kyllin ja tämä on vain oma mielipiteeni.Aina vaan se virallinen lisenssi ei ole tae huippupelille.
Sanotaanko vaikkapa semmoinenku Ayrton Senna GP Segalla aikoinaan. Nimet fiksaatiota ja oli senajan loistopeli. No aika kyl kultaa vähän muistoja..
Ja olihan eka Crammondin GP:kin lisenssoimaton.
Piti asentaa toi 342 buildi manuaalisesti niin johan päivitty kunnolla, ei vissiin toi rF2 Launcherin update toimi.Ootko asentanut uusimman 342 buildin? Itselläni peli ei ole näyttänyt tuolta enää aikoihin. Itse käytän High/max asetuksia pari vuotta vanhalla koneella ja peli näyttää todella komealta.
Piti asentaa toi 342 buildi manuaalisesti niin johan päivitty kunnolla, ei vissiin toi rF2 Launcherin update toimi.