FW08
Registered User of Talent
Pysäsikö kukaan?Joku molokki ajoi tossa 20min sitten fiestansa kyljelleen moottoritien kaiteiden väliin. En pysähtynyt.
Pysäsikö kukaan?Joku molokki ajoi tossa 20min sitten fiestansa kyljelleen moottoritien kaiteiden väliin. En pysähtynyt.
Kyllähän siinä oli jo useampia pysähtynyt tien molemmin puolin. Tämä tapahtui noin 400m edessäni, kattoin vaan että jotain mustaa kääntyy ilmassa pölypilven keskellä. Siitä sivuuttaessani kävelyvauhdilla kuski aukoili ovea ja oli kiipeämässä pois. Mielestäni autossa ei ollut muita sen ajaessa ohitseni, tiedä sitten oliko tilanteessa muita mukana, en ainakaan huomannut. Vastaan kuitenkin myöhemmin tuli paloauto, kaksi ambulanssia ja poliisi pillit päällä. Jos pitäisi sanoa niin ei yllättänyt että ohitseni ajaneista juuri tuo joutui onnettomuuteen, sen verran heilahtelevin ajolinjoin lähti aiemmin edessäni ollutta rekkaa ohittamaan.Pysäsikö kukaan?
Odottelen vielä, että Sam selittäisi miten aiheutin tämän asennevammallani. Voisko sillä olla vaikutusta, että tuo joutui aiemmin hidastamaan perääni ohittaessani rekkaa?
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/raju-kolari-turun-moottoritiella/art-1288401338427.html
Se joutui väistämään sun ylisuurta liikenne-egoa.Omien sanojensa mukaan hän väisti tiellä jotain.
Tai ajatui massiivisen avaruusajattelun aiheuttamaan aika-avaruusvääristymään.Se joutui väistämään sun ylisuurta liikenne-egoa.
Ai semmoseen niinku postissa #19 on tallentunut digitaalille..?Tai ajatui massiivisen avaruusajattelun aiheuttamaan aika-avaruusvääristymään.
Paljon isommasta on nyt kyse. Oikeesti mulle tulee tuolla Veikkolan, Lapinjärven ja Kylmälän seudulla ajaessa aina pieni pelko perseeseen, että koska Zaik... Mangele leikkaa pimeessä mutkassa vastaantulijaa kaistalla vastaan.Ai semmoseen niinku postissa #19 on tallentunut digitaalille..?
Se ON siis totta! Jeesus pelastaa.Meinasin ensimmäisessä inssissäni ajaa pyöräilijäin päälle. Onneksi jarrupoljin kuitenkin painautui tarpeeksi ajoissa.
Ehkä maailman suurin onni kun on löytänyt tiensä forumille ja saa täällä vielä olla!Hitto, sulla on käynyt säkä kun olet vielä siinä!
Kalsareita? Ihanko Calvin Kleinit oli?Tossa yks päivä oli aika paniikunkauhuinen läheltäpititilanne. Ajaa päräytin katsastuskonttorille Vespalla. Sieltä poistuessa oli julmetun kova kiire, enkä joutanut alkaa sullomaan papereita satulan alle. Heitin ne sitten housun vyötärölle. Liikenteen sekaan sukeltaessani havaitsin vahingossa tunkaisseeni rekisteriotteet ihan kalsareidenkin sisään. Siinä sitten jännäiltiin töyssyjen kohdalla montako paperiviiltoa tulee.
Eivät kuitenkaan viiltäneet poikki.
Niin tekee! Hallelujah!Se ON siis totta! Jeesus pelastaa.
Jepjep. Halle saa kaahata niin lujaa kuin sielu sietää, kun Jeesus on jarrumiehenä.Niin tekee! Hallelujah!