Knoukka
Well-known member
- Liittynyt
- 25.5.2000
- Viestit
- 27426
Ootko juonu jemmapullosta, ns. autotallipullosta, kyseisten valojen loisteessa? Raskauttava seikka.Ajokatoksessa. Autotallin valaisussa.
Ootko juonu jemmapullosta, ns. autotallipullosta, kyseisten valojen loisteessa? Raskauttava seikka.Ajokatoksessa. Autotallin valaisussa.
Varsinaisesti siellä juonut, mutta jotakin juomista on edellytetty. Rapsinut nastarenkaista nastoja jonkinlaisessa sekopäisessä tilassa saadakseen niistä kesärenkaita.Ootko juonu jemmapullosta, ns. autotallipullosta, kyseisten valojen loisteessa? Raskauttava seikka.
On muuten melkoinen ero siinä, että synnyttäjä tyhjennyttää suolensa vs joku sekopää mies nielee glaubersuolaa ja letkuttaa perseensä terveysvaikutukset mielessään.Ja multa se hajun varma "tieteellinen tieto", joka osoittaa että entisaikojen synnyttäjät tai "luolanaiset" eivät osanneet suolihuuhtelua ennen lapsivuoteeseen menemistä tehdä?
Hajulta unohtui nyt se "tieto" siitä, mitä "luolanaiset" eivät tehneet ja mistä sen tiedon on saanut. Mutta unohduksiahan sattuu arvostetuimmissakin piireissä.On muuten melkoinen ero siinä, että synnyttäjä tyhjennyttää suolensa vs joku sekopää mies nielee glaubersuolaa ja letkuttaa perseensä terveysvaikutukset mielessään.
Valaise nyt toki hieman tarkemmin ajatuksiasi, että minäkin ymmärrän. Pidän mahdollisena, että luolanaiset ovat pitkittyneen synnytyksen yhteydessä suolensa jollain tapaa tyhjentäneet. Glaubersuolaa nielevään 2000-luvulla elävään mieheen tuosta on kuitenkin melkoinen matka.Hajulta unohtui nyt se "tieto" siitä, mitä "luolanaiset" eivät tehneet ja mistä sen tiedon on saanut. Mutta unohduksiahan sattuu arvostetuimmissakin piireissä.
Nyt sulla on kyllä mennyt terminologia ihan perseelleen... Suolihuuhtelulla ja glaubersuolalla ei ole mitään tekemistä toistensa kanssa. Suolihuuhtelussa suolisto täytetään vedellä peräaukon kautta. Glaubersuolalla suoritetaan suolentyhjennys.On muuten melkoinen ero siinä, että synnyttäjä tyhjennyttää suolensa vs joku sekopää mies nielee glaubersuolaa ja letkuttaa perseensä terveysvaikutukset mielessään.
Ihan merisuolakin käy. Ja termit menee oikeasti noin mutta tuleepa itekkin käytettyä joskus sekaisin.Nyt sulla on kyllä mennyt terminologia ihan perseelleen... Suolihuuhtelulla ja glaubersuolalla ei ole mitään tekemistä toistensa kanssa. Suolihuuhtelussa suolisto täytetään vedellä peräaukon kautta. Glaubersuolalla suoritetaan suolentyhjennys.
edit. siis Glauber-suola nautitaan suun kautta.
Olisikohan kuitenkin niin, että sinun luetunymmärtämisessä on ongelmia? Tavaapa nyt vielä kerran uudestaan.Nyt sulla on kyllä mennyt terminologia ihan perseelleen... Suolihuuhtelulla ja glaubersuolalla ei ole mitään tekemistä toistensa kanssa. Suolihuuhtelussa suolisto täytetään vedellä peräaukon kautta. Glaubersuolalla suoritetaan suolentyhjennys.
edit. siis Glauber-suola nautitaan suun kautta.
Sähköyliherkkyys on hyvässä nosteessa, mahdollisesti kiilaamassa tulevaan polliin.Aloitan: suolihuuhtelu. Jotkut sekopäät tätäkin harrastavat. Muutamia muitakin tuli mieleeni ja ajattelin pollia. Polli toki tulee, jos vähänkään vakavastiotettavia kilpailijoita ilmaantuu.
Oisko nyt niin että sä olet listannut suolihuuhtelun huvittavaksi typeryydeksi siinä uskossa että on vain yhdenlaista - turhaa - suolihuuhtelua? Kolmen sivun aikana on nyt saatu todettua että kys. toimenpiteelle on olemassa myös järkeviä käyttötilanteita.Valaise nyt toki hieman tarkemmin ajatuksiasi, että minäkin ymmärrän. Pidän mahdollisena, että luolanaiset ovat pitkittyneen synnytyksen yhteydessä suolensa jollain tapaa tyhjentäneet. Glaubersuolaa nielevään 2000-luvulla elävään mieheen tuosta on kuitenkin melkoinen matka.
Muiden kommenttien ja mielipiteiden ei kannata antaa häiritä omia mielipiteitä.Oisko nyt niin että sä olet listannut suolihuuhtelun huvittavaksi typeryydeksi siinä uskossa että on vain yhdenlaista - turhaa - suolihuuhtelua? Kolmen sivun aikana on nyt saatu todettua että kys. toimenpiteelle on olemassa myös järkeviä käyttötilanteita.
Toinen vaihtoehto on, että sinä ja muutama muu antihajuisti haluaa rinnastaa suolihuuhteluna kutsutun "hoidon" suolentyhjennykseksi kutsuttuun toimenpiteeseen. Vai mitä mieltä olet vaikkapa tuosta Juskasen lausunnosta, että "Ihan lääketieteen ammattilaiset suosittelee suolihuuhtelua ennen synnytyksen ponnistusvaihetta". No eivät suosittele ainakaan täällä Helsingissä; sivistyksen kehdossa. Päinvastoin, jos lapsivedet on jo menneet, edes suolentyhjennystä ei suositella - puhumattakaan suolihuuhtelusta.Oisko nyt niin että sä olet listannut suolihuuhtelun huvittavaksi typeryydeksi siinä uskossa että on vain yhdenlaista - turhaa - suolihuuhtelua? Kolmen sivun aikana on nyt saatu todettua että kys. toimenpiteelle on olemassa myös järkeviä käyttötilanteita.
Saanko mää paukauttaa uuden typeryyden julki?Älä haju takerru anaalivaiheeseen vaan anna paukkua uutta huvittavaa typeryyttä.
Anaalista tulee hajua helposti, joten miksi vaivautua.Älä haju takerru anaalivaiheeseen vaan anna paukkua uutta huvittavaa typeryyttä.
Ei minulla ole uutta parempaa typeryyttä tarjolla, avauduin jo avauspostauksessa. Tämän säikeen tarkoitus on löytää muiden forumistien toimesta jotain vielä sekopäisempää. Vaikeaa tuntuu olevan.Älä haju takerru anaalivaiheeseen vaan anna paukkua uutta huvittavaa typeryyttä.
Jo se ei liity minuun niin antaa mennä vaan.Saanko mää paukauttaa uuden typeryyden julki?
Mä kuvittelin sen olleen vain aloitus mahtavalle saagalle kuoliaaksinaurattavia typeryyksiä. :frown:Ei minulla ole uutta parempaa typeryyttä tarjolla, avauduin jo avauspostauksessa. Tämän säikeen tarkoitus on löytää muiden forumistien toimesta jotain vielä sekopäisempää. Vaikeaa tuntuu olevan.
No sehän oli vain aloitus. Tarvitsemme vain enää jäseniemme avautumisia. En arvannut, että oma avautumiseni naulasi arkun kiinni. Suolihuuhtelu näyttää voittavan naurettavimman typeryyden -tittelin ilman pollia.Mä kuvittelin sen olleen vain aloitus mahtavalle saagalle kuoliaaksinaurattavia typeryyksiä. :frown: