Ironman Kalmar - Miten käy Mossen?

Pääsenkö kisan hyväksytysti läpi?

  • Kyllä

    Äänet: 32 80,0%
  • Ei

    Äänet: 8 20,0%

  • Äänestäjiä yhteensä
    40

PeePee

Team 107
Liittynyt
2.6.2001
Viestit
4237
Sijainti
Kiertoradalla
Mosse pääsee maaliin jo siitä syystä, ettei halua olla Jacquesta heikompi. Ei anna luonto myöden.
 

FO110K

Banned
Liittynyt
3.1.2001
Viestit
15345
Tsemiä Mosselle kisaan :thumbup: maaliinpääsyyn uskotaan vankasti :ahem:
 

Mosse

Skidmark
Liittynyt
5.3.1999
Viestit
104235
Sijainti
On earth
Uskon, että Mosse selviytyy urakasta.

Haasteena asetan mun Ironman Lanzarote -ajan. Annoin tasoitusta muutamalla pikkukukkulalla. Silti, jos pääset alle 13:07 niin pullakahvit tarjoan!
13.30 on tavoiteaika. Saas nähdä kuis äijän käy. Mun tasoinen pisteli tuon ajan viime vkl Köpiksessä.
 

Mosse

Skidmark
Liittynyt
5.3.1999
Viestit
104235
Sijainti
On earth
Mossen kilpailu päättyy siten, että hän eksyy uintisuudella reitiltä ja hänet löydetään vuorokausi kilpailun jälkeen harhailemasta Gotlannin rannikolta.

Ja jos Mosse kuitenkin selviää kunnialla uintiosuudesta, niin pyöräilyosuudella hän harhautuu reitiltä päätyen Göteborgiin ja jos hän jollain ilveellä selviää kunnialla pyöräilyosuudestakin, niin hän onnistuu juoksuosuudella harhautumaan reitiltä päätyen Tukholmaan.

Mossen maaliinpääseminen vaikuttaa hyvin epätodennäköiseltä, mutta jos hän kuitenkin onnistuu pääsemään maaliin, niin reitiltä eksymisien johdosta hänen loppuaikansa tulee olemaan noin 7 vuorokautta.
Maaliportti suljetaan klo 23 lokal tid, joten fituksi siis menee sun arvailujen mukaan mun seikkailu.:D
 

jupla

Well-known member
Liittynyt
30.6.2005
Viestit
12416
Sijainti
Kurjala
Itse en usko Mossen pääsevän maaliin asti. Kuluneita osia äijä täynnä. Toki toivon maaliinpääsyä ja toivotan tsemppiä :thumbup:
 

Örfil

Guest
Varo ettei verkkarin puntti mene ketjujen ja rattaan väliin.

Go Mosse, GO!
 

Örfil

Guest
Missä ikäryhmässä olet? En ihan heti löytäyt nimeä listasta. Tosin katsoin +60 v osallistujat.
 

Tolerantti

Well-known member
Liittynyt
8.8.2000
Viestit
4704
Lyö varpaan kiveen uimaan lähtiessä ja turauttaa tuskapaskan kumipukuun. Heti itkien kotiin. Varma tieto.
Näin uskon minäkin käyvän. Tosin saattaa tapahtua vasta pyöräilyyn vaihdossa kun sählää lukkopolkimien kanssa.

Oikeasti. Mosse selviää maaliin. Tiukasti perseellä puristaen!:thumbup:
 

Jacques

KKWCS:n Mietaa
Liittynyt
15.10.1999
Viestit
37046
Sijainti
Helsinki
Kas.. meidän seuran hallituksen PJ on näköjään kans tuolla. Pykälää nuoremmassa sarjassa kuin Mosse.
 
Viimeksi muokattu:

Mosse

Skidmark
Liittynyt
5.3.1999
Viestit
104235
Sijainti
On earth
Kas.. meidän seuran hallituksen PJ on näköjään kans tuolla. Pykälää nuoremmassa sarjassa kuin Mosse.

Yllättävän vähän tuttuja. Mossen lisäksi vain tuo Toni ja tietty Teemu Lemmettylä.
Edit: eiku kuuskymppisissäkin yks tuttu..
Gråstenin Risto ja Hurulan Matti + Kutvosen Juuso Joroisilta.
 
Ylös