Lööpitystä, uutisia, ym. sälää / KEVÄTKAUSI 2015

  • Viestiketjun aloittaja 72
  • Aloituspäivämäärä

Dominic

Senior Member
Liittynyt
9.2.2000
Viestit
47813
Sijainti
Turku

Örfil

Guest
Leevi on 7,5v vanha. x)
Meillä täytti Vilma 5.3.2015 neljä vuotta ja Retu kolme vuotta.

Juhlistimme päivää antamalla kokonaiset Dentastixit ja HauHau kanapalat kummallekin. Syötin myös niille pussillisen kanariisipaloja, mutta tästä ei saa vaimolle kertoa.
 

Ykskakskol

______________
Liittynyt
10.3.2015
Viestit
1504
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015031319353739_ul.shtml
Aikustumisriitti tuhosi peniksen - mies sai uuden elinsiirrolla
Uuden peniksen saaja on 21-vuotias mies, jonka sukuelin oli vaurioitunut niin pahoin ympärileikkauksessa aikuistumisriitin yhteydessä, ettei siitä enää tullut kalua. Joka vuosi noin 250 nuorta miestä menettää Etelä-Afrikassa peniksensä ympärileikkausvammojen vuoksi.
Neekerin peenis. Ollapa neekerin peenis. Tytöt tykkäis.
 

Joni

Well-known member
Liittynyt
19.1.2004
Viestit
16942
Osataanko Tamperella jopa yhdyssanat?














o
Tärkeintä et siel osataa olla luotettava, ei pinnallinen, pervo, suutelutaitoinen... Tärkeyasiat jumalauta järjestyksee ex-työnantajani.
 

Il Tempo Gigante

Darth Father
Liittynyt
20.2.1999
Viestit
42723
Sijainti
Gamla Pedersöre huvudsocken
Haa

Who knows mut ainaki Tampere kyseessä.. Asenne taso ja rentous aivan eri tosalla pk-seudun kanssa.
Tampereen seutu ja pohjoinen Pirkanmaa ovat varsin mainioita paikkoja viihtyä sekä vapaa-aikana, että kouluttautumisessa.

Itsehän kuluvana vuonna jo kaksi viikkoa viettänyt olen opiskellen Pirkanmaalla. Noin viikon kuluttua alkaa taholtani kolmas viikko Pirkanmaalla kuluvana vuonna. Ja vielä syyskuussa ilmeinen ja mahdollinen neljäs viikko. Lokakuusta alkaen tilanne on ihan auki. Tiedä vaikka viides viikko?

Pitäsikö opetella jo varmuuden vuoksi Tampereen puheenpartta?
 

kouvotsvoni

Banjottu
Liittynyt
30.1.1999
Viestit
89969
Sijainti
Corsica
Edellinen näkemäni Iltalehden juttu oli tuo Mos...Salmisen Jonen avatar. Nyt piipahdin aviisin etusivulla. Käännyin kannoillani nähtyäni otsikon "Raskaana oleva Catherine piteli vatsaansa"
 
Viimeksi muokattu:

Fagerholm

Oman elämänsä Sutil
Liittynyt
19.12.2004
Viestit
39266
Sijainti
Semminki
Toinen matkaan lähtenyt suomalainen Ristomatti Hakolakeskeytti kilpailun 12 kilometrin jälkeen.

– En vaan jaksanut maaliin. Pari kertaa siinä kaaduinkin, niin se oli viimeinen niitti.
Kertoi 50km hiihtoon osallistunut Suomalaishiihtäjä. Noh, oli kuulemma saanut ruotsalaisilta suklaatia.

Aika huikeeta.
 
Ylös