Lööpitystä, uutisia, ym. sälää / KEVÄTKAUSI 2015

  • Viestiketjun aloittaja 72
  • Aloituspäivämäärä

Hartsa76

Well-known member
Liittynyt
23.2.2012
Viestit
7212
Uhriluku kasvaa hurjasti. Ainakin 1130, Armeijan arvio 1500.
Minä veikkaan, että kuolonuhrien määrä voi nousta yli 10000, koska pelastustyöt ovat vasta alkuvaiheessa ja osalle tuhoalueesta ei ole vielä edes päästy eivätkä yhteydetkään toimi, jonka takia kaikkien tuhoalueella olevien kaupunkien ja kylien tilanne ei ole tiedossa.
 

jps

nimimerkkien jahtaaja
Liittynyt
17.11.2000
Viestit
31093
Sijainti
täällä
Minä veikkaan, että kuolonuhrien lukumäärä voi olla yli 10.000.000, mutta varsin todennäköisesti ei ole.
 

Ykskakskol

______________
Liittynyt
10.3.2015
Viestit
1504
Se on ihan Sepon oma fantasia. Aloitteessa ei ole ehdotettu millainen patsaan pitäisi olla ja vaihtoehtona on annettu pysyvä kikkelinäyttely kirjastossa. Silti tuolla kommenteissa ollaan jo kiihkeinä kieltämässä patsasta jota ei ole suunniteltukaan.
Hyvässä fallospatsaassa on veitikka kohti koillista tai luodetta.
Kyllä niitä varmaan tulee nähtyä vähän väliä. Päältä päin ei vaan pysty sanomaan, että kuka on ja millä tavalla. Vähän semmoinen.
On mullekin huudettu "tuo on se homo", mutten myönnä.
 

Ykskakskol

______________
Liittynyt
10.3.2015
Viestit
1504
Minä veikkaan, että kuolonuhrien lukumäärä voi olla yli 10.000.000, mutta varsin todennäköisesti ei ole.
1900 löydetty jo. Vakavia nämä maanjäristykset sattuessaan maissa joissa ei säännöksiä tai ei noudateta säännöksiä rakentamisen suhteen.
 

Antsa Rieppo

Well-known member
Liittynyt
1.1.2015
Viestit
46299
Sijainti
Purukiellossa
Me annamme arviomme uhriluvusta kunhan ennakkoäänet on laskettu ja raunioita on tutkittu niin paljon, että voimme matemaattisesti laskea lopullisen uhrilukujen määrän.

T. Yle
 

jjv

Arschloch
Liittynyt
4.5.2005
Viestit
26891
Saisi maa niellä nuo köyhimmät maat. Iso aukko laattojen väliin ja *wooooooosh*

OHO KIRJOITINKS MÄÄ SEN FOORUMILLE!?
 
Ylös