Nuorten U20 MM-kisojen puolivälierien Vapaan ajantasainen seurantatojck 2.1. 2016

Kanukki paskoo housuihin.

Vaikken ole p-amerikkalaisia vastaan pelannut, niin sanon että hyvä veto valmennukselta vaihtaa maalivahtia.
 
Joo. Ei telkkarista tuttuja mutta vetänyt P-Amerikkalaisia vastaan tarpeeksi monta matsia molemmalla puolella Isoa Vettä tietääkseni millasta niiden kanssa on vetää. Varsinkin maalien edustoilla.

Ole hyvä :thumbup:

Ok. Laitan jatkossa omiin jääkiekkokommentteihini pienen tähden (*) merkiksi, etten ole vetänyt P-amerikkalaisia vastaan. Jotta lukijat osaavat suhtautua oikein kirjoittajaan ja viestiin.
 
Ok. Laitan jatkossa omiin jääkiekkokommentteihini pienen tähden (*) merkiksi, etten ole vetänyt P-amerikkalaisia vastaan. Jotta lukijat osaavat suhtautua oikein kirjoittajaan ja viestiin.

Pusi pusi, koitetaan nyt viedä tämä ilman suurempia tunteenpurkauksia. Ok?
 
Heh, Suomelta huonompi erä kuin ensimmäinen mutta tulosta tuli. Tulee niitä mokia kanadalaisillekin. Nyt kun on maalilla äijä joka saa joskus vaikeampiakin kiinni, niin mahdollisuudet ovat ihan hyvät.
 
Eiköhän ole tässä pelissä Suomen sössimiset sössitty. Kähkis pitää tänään nollan.
 
Kaapo herättää kyllä paljon enemmän luottamusta tuolla häkin suulla. Jos tästä jatkoon mennään niin Veini pureskelkoon tuppea.

Erien aluissa myö ollaan oltu vähän pinteessä, Kanada kun tulee todella kovaa. Ekasta vitosesta kun nyt selvittäis niin oltais pelin päällä. Se vaatii tarkkuutta omista lähtemisessä.. nikkarit on nakuttanu kaks jo meidän helppojen avauksien sössimisestä.
Hereillä nyt!
 
Kaikki on sitten omissa käsissä. Ei virheitä kiitos!
 
Helppo ylivoimamaali Kanadalle. Nyt oikeasti kaiken pitää Suomella mennä nappiin, jotta onnistutaan.
 
Ylös