comm
Well-known member
- Liittynyt
- 25.3.2012
- Viestit
- 6127
Valtteri Russell, vaiko George Bottas?
Valtteri Russell, vaiko George Bottas?
Molempiin Ferrarikuskeihin nähden olisi upgreidaus esim.Cadillacille voisi päästä ykköskuskiksi, kun jompikumpi lopettaa.
Ei osaa ajaa 3d-shakkiautoa? Pärjäisi paremmin autolla, jota pitää vaan puskea maksimaalisesti.Ykä ihmetteli, miten erilailla autot/voimalähteet toimi kisassa. Sanoi että joissakin kurveissa oli huomattavasti nopeampi kuin Kimi ja toisissa jäi kun tikku paskaan.
Jotain Ykä tekee väärin, jos tekoäly oppii näin ”väärin” kuskin ajelut.
Liian paljon asiaa käsiteltäväksi liian lyhyessä ajassa? Aivot ei taivu?Ei osaa ajaa 3d-shakkiautoa? Pärjäisi paremmin autolla, jota pitää vaan puskea maksimaalisesti.
Juu ja Hamilton on nyt täysin sujut näiden tekoälyautojen kanssa. Russell voi ihan hyvin ottaa rauhassa kuokkaan Antonelliltä, mutta sen jälkeen menee mainekin. Ei häntä kukaan enää kaipaa ykkösnyrkiksi minnekään. Voidaan myös katsoa Ricciardon kohtaloa, kun McLaren ei sopinut hanskaan. Sopimus katkaisiin vuoden verran etuajassa ja ura päättyi käytännössä siihen.Vähän sama juttu Lerkillä ja Hamiltonilla. Hamilton oli aivan kuutamolla viime kaudella Leclerciä vastaan, ja nyt yhtäkkiä ajanut 41-vuotiaana paremmin kuin Leclerc.
En muista, koska viimeksi voittoihin kykenevä organisaation oma juniori on kengitty ulos emotallista. Yleensä nämä lähtevät itse tallista ja suurinpiirtein saman kaliiperin talliin. Leclercillekäön ei koskaan olla antamassa kenkää vaan huhut keskittyvät mihin talliin hän loikkaa. Omille junnuille tuntuu olevan korkeampi kynnys antaa kenkää, siksi vähän ihmettelen että Russellille ollaan sovittamassa taas monoa hanuriin vaikka on P2.Juu ja Hamilton on nyt täysin sujut näiden tekoälyautojen kanssa. Russell voi ihan hyvin ottaa rauhassa kuokkaan Antonelliltä, mutta sen jälkeen menee mainekin. Ei häntä kukaan enää kaipaa ykkösnyrkiksi minnekään. Voidaan myös katsoa Ricciardon kohtaloa, kun McLaren ei sopinut hanskaan. Sopimus katkaisiin vuoden verran etuajassa ja ura päättyi käytännössä siihen.
Jos Russell ei nosta tasoa, niin se on kuitenkin varmaa, että vasta puolitoista kautta F1:ssä ajanut Antonelli tulee nostamaan omaansa entisestään. Siksi ensi kaudella luvut voivat olla hyvinkin rumat, ja tällä tahdilla tulevat olemaan rumat myös kauden 2026 päätteeksi.