Puupää
Señor Member
Onpas hienoa, että työnantaja tulee noin vastaan toiselta paikkakunnalta muuttavaa :thumbup:No suurinpiirtein, että eroaako miehestään (kun työmatkaa jotain 80km) ja että luonaan olisi tilaa.![]()
Onpas hienoa, että työnantaja tulee noin vastaan toiselta paikkakunnalta muuttavaa :thumbup:No suurinpiirtein, että eroaako miehestään (kun työmatkaa jotain 80km) ja että luonaan olisi tilaa.![]()
Suututtaako yhtään?3D-elokuviin n. 1,5 ajomatkan päähän. Kassalla nuori neito sanoo, ettei tänään enää mene moista rainaa. Siihen ihmettelin, että kun olin kellon ajan netistä tarkistanut. Neitonen: ne vaihtuu joka päivä :nope: Ja eikun 1,5 h kotio. Fiilikset otsikon mukaiset.
Toi on kyllä aivan totta. Monesti huomasin saman asian itsekin koulubussia venaillessani.Tämä on jo mainittu, mutta on ihan pakko tuoda tämä taas esiin. Se on vituttavaa, että kun jos menee ajoissa bussipysäkille, niin bussi on tietysti myöhässä. Jos taas menee normaaliaikaan, niin bussi on tietysti ollut etuajassa ja mennyt.
Tänään olin menossa noin 3 minuuttia etuajassa pysäkille, ja jouduin juoksemaan bussiin, koska se oli taas etuajassa![]()
Tuo tuntuu toimivan ainakin erään yrityksen hisseissä, vaikka ensin katsotaan, että mihin hissi jo on menossa. Eivät kai ole saaneet lapsena painaa nappulaa tarpeeksi :thumbfh:Usein käy niin että odotellessani jalankulkijana liikennevalojen vaihtumista vihreäksi, saapuu paikalle toinen odottelija joka ryhtyy painelemaan nappia saadakseen valot vaihtumaan - näin huolimatta siitä että merkkivalo vihreiden valojen tilaamisesta on sytytettynä.:thumbdown
Hisseissä vituttaa se, että valittua kerrosta ei voi enää perua. Tänään viimeksi painoin P-kerroksen nappia, vaikka piti mennä koohon. Kiduttavan pitkä oli tuo turha pysähdys. Olen kuitenkin jo asiasta toipunut ja olotilani on melko normaali.Tuo tuntuu toimivan ainakin erään yrityksen hisseissä, vaikka ensin katsotaan, että mihin hissi jo on menossa. Eivät kai ole saaneet lapsena painaa nappulaa tarpeeksi :thumbfh:
Mikäli kyseinen hahmo on niin tyhmä ettei tajua asiain tolaa, niin hittojako se siun kenkää puristaa.. olis vaan tyytyväinen ja pörheä että itse on fiksumpi kuin se toinen.Usein käy niin että odotellessani jalankulkijana liikennevalojen vaihtumista vihreäksi, saapuu paikalle toinen odottelija joka ryhtyy painelemaan nappia saadakseen valot vaihtumaan - näin huolimatta siitä että merkkivalo vihreiden valojen tilaamisesta on sytytettynä.:thumbdown
Kommentti rupesi puristamaan kenkää?Mikäli kyseinen hahmo on niin tyhmä ettei tajua asiain tolaa, niin hittojako se siun kenkää puristaa.. olis vaan tyytyväinen ja pörheä että itse on fiksumpi kuin se toinen.
Ihmettelin vain kuinka moinen lasketaan vituttaviin asioihin.Kommentti rupesi puristamaan kenkää?
Suosittelen lukemaan säikeestä muitakin postauksia kuin tekemäni, päässet jyvälle siitä mistä on kyse?Ihmettelin vain kuinka moinen lasketaan vituttaviin asioihin.
Mutta sehän on hei hienoa ettei ole suurempia vituttavia asioita. Elämä hymyilee, hei! :ahem:
Mitäs muita täältä pitää lukea kuin kaikki..? :doubtful:Suosittelen lukemaan säikeestä muitakin postauksia kuin tekemäni, päässet jyvälle siitä mistä on kyse?
Tämän maailman vai Toisen maailman?Maailman meret on täynnä kelluvaa jätettä. Se vituttaa.