Komppaan, elikkäs kompuroin.Nälkäisenä ei kannata tulla tähän toijkiin. Näytti tuo Gobletin spagetti sen verran hyvältä, että nyt on pakko itekkin syödä jotain.![]()
Jonnekin jo alkusyksystä kirjoitin Votkinin makkaroista, joita maistoin. Eivät olleet mitenkään erityisen hyviä. Tavallista huttua. Votkinin taustasta en tiedä, ja porkkanaporkkanaa olen viimeksi syönyt loppukesästä.MIkähän ton Votkinin etninen tausta on. Vähä haiskahtas venäläiseltä. Itse söin kaksi porkkanaa, joista toinen oli oikein makea ja maistuva toinen taas hieman kitkerähkö.
Ei tuo läpeensä paha mies vaikuta olevan.MIkähän ton Votkinin etninen tausta on. Vähä haiskahtas venäläiseltä. Itse söin kaksi porkkanaa, joista toinen oli oikein makea ja maistuva toinen taas hieman kitkerähkö.
Lihatukkuri Veijo Votkin ei hyväksy elintarviketeollisuuden työnantajien kovaa linjaa eikä työsulkua. Hänen mielestään työntekijöiltä vaaditut joustot eivät ole tarpeen. Työntekijöille on maksettava ylitöistä, hän vaatii.
Ai se oli toi hemmo. Kommarikin vielä!Ei tuo läpeensä paha mies vaikuta olevan.
Ei voi olla. Se on yrittäjä.Ai se oli toi hemmo. Kommarikin vielä!
Kuulepas siipi, nyt juodaan teetä!Ompa laihaa kahvia.
Luulin, että se olis ketsuppia.Ompa laihaa kahvia.