Enpä tuota tee, mutta tunnistan sen kyllä entisistä juhannuksista. Maalaiskodissa sitä sai muulloinkin kuin juhannuksena ja minulla on kiintiö täynnä.Parisen tuntia vielä niin on juhannusjuusto eli juustokeitto valmista. On hyvää.
Tekeekö täällä moni muu juhannusjuustoa?
Jossakin päin ja joissakin taloissa se keitetään ihan punaiseksi asti. Siitä en tykkää vaan tuosta kun jää kellertäväksi ja ihan leipäjuuston makuiseksi.Enpä tuota tee, mutta tunnistan sen kyllä entisistä juhannuksista. Maalaiskodissa sitä sai muulloinkin kuin juhannuksena ja minulla on kiintiö täynnä.![]()
Ei ollut punaista meillä.Jossakin päin ja joissakin taloissa se keitetään ihan punaiseksi asti. Siitä en tykkää vaan tuosta kun jää kellertäväksi ja ihan leipäjuuston makuiseksi.
Punaseksi se meillä on aina keitelty ja niin siitä pidänkin. Punasta heraa siis.Jossakin päin ja joissakin taloissa se keitetään ihan punaiseksi asti. Siitä en tykkää vaan tuosta kun jää kellertäväksi ja ihan leipäjuuston makuiseksi.
Jotenkin tästä tuli mieleen Kotka ja pojat...Kohta mäkin mättöä. Jos ei auta niin korjaus sarja avuksi.
Mielleyhtymä oli tässä tapauksessa varsin tarkoituksella aiheutettua.Jotenkin tästä tuli mieleen Kotka ja pojat...
Vaikka kunnioitan ruokaa, niin tuota einettä en ihan vähällä suuhuni laittaisi. Pitkällä kirveenvarrella uhata pitäisi, ja siltikin olisi vastenmielistä tuo.Eipä olleet läheiset 3 pizzeriaa auki tänää niin otetaan sitten jääkaapista:
![]()
Moni inhoaa mikropitsoja, mutta mielestäni Saarioisten jauhelihapizza on parasta pitsaa, jota olen koskaan syönyt. Atrian vastaava ei minua vakuuttanut.Vaikka kunnioitan ruokaa, niin tuota einettä en ihan vähällä suuhuni laittaisi. Pitkällä kirveenvarrella uhata pitäisi, ja siltikin olisi vastenmielistä tuo.
Mie inhoan, ei ne oo parhaita mutta syöhän niitäkin jos ei muuta siihen hätään ole.Moni inhoaa mikropitsoja
Tarkoittanet kuitenkin mikropitsoja lainen, eikä lukuun oteta oikeita plättyjä..Moni inhoaa mikropitsoja, mutta mielestäni Saarioisten jauhelihapizza on parasta pitsaa, jota olen koskaan syönyt. Atrian vastaava ei minua vakuuttanut.
Karvakäsipitsa on todettu nimensä veroiseksi. Olen yhä sitä mieltä, että Saarioisten jauhelihapitsa on maukkain pitsa, jota olen syönyt.Tarkoittanet kuitenkin mikropitsoja lainen, eikä lukuun oteta oikeita plättyjä..
Roiskeläppä menee umpitunnelissa kun koordinaatio ei enää riitä häärimään keittiössä, taju ei riitä rillaamaan ja kieli ei taivu tilaamaan karvakäsipitsaa. Muuten ei kiitos tommosia..
Olen yhä sitä mieltä, että Saarioisten jauhelihapitsa on maukkain pitsa, jota olen syönyt.