Lancer
Realisti
paukkuu...
Kiinni veti. Häviäjä syö litran jugurttia. :thumbup:Lyödäänkö pieni veto, että kakstonninen paukkuu allekirjoittaneen kohdalla ennenkuin uuden vuoden raketit?
Tällä tahdilla 5400 joskus lokakuussa.Paukahtaakohan mulla koska ja mikä?
Ei sinällään mikään panos, nykytahdilla päivittäin menee n. litra jugurttia, mutta jos haluat eeppisen rangaistuksen itsellesi - ANNA PALAA!Kiinni veti. Häviäjä syö litran jugurttia. :thumbup:
Aika vaatimaton esitys kyllä.Tällä tahdilla 5400 joskus lokakuussa.
No ei ole kauheestikaan väliä kun jugurtti on muutenkin hyvää. Tyhmähän mä olisin jos jotain kilon lanttua olisin luvannut syödä.Ei sinällään mikään panos, nykytahdilla päivittäin menee n. litra jugurttia, mutta jos haluat eeppisen rangaistuksen itsellesi - ANNA PALAA!
Hehe, ennenkuin huomaatakaan, se on 12 000. Tämä on ns. varma tieto.1200, hajotkaa.
Offtopic:.
Laitanpa tähän väliin yhdet suht savuttomat pulverit.
.
Esimerkillistä! Suomalaiseen työhön kannattaa panostaa etenkin nyt kun edessä on ilmeisesti laihempia aikoja.Offtopic:
Enpä oo ton merkkisellä ruudilla koskaan ladannutkaan patruunoida. Olen käyttänyt etupäässä Hodgdonin ja Vihtavuoren ruuteja patruunoiden valmistamiseen. Viimeaikoina läihnnä Vihtavuoren N110 kivääriruutia .357 magnumin patruunoiden valmistamiseen.
Onksulla muuten mitään hyvää ideaa, mistä saada ilmaseks jätelyijyä? Akkulyijy ei käy. Siitä jää sulattaessa sellanen kuonakerros, että suurin osa lyijystä menee hukkaan ja se on liian pehmeätäkin. Rengaspainot höystettynä pienellä määrällä ratajätettä on ollut hyvää, mutta lyijystä valmistetut rengaspainot alkaa olla loppu tästä maasta.Esimerkillistä! Suomalaiseen työhön kannattaa panostaa etenkin nyt kun edessä on ilmeisesti laihempia aikoja.
Olen kääntänyt kulutustottumuksiani hieman enemmän kohti kotimaata itsekin ihan tarkoituksella viimeaikoina.
Etupäässä Suomiruokaa, suomipolttoainetta, suomisitä sun suomitätä.
En viitsi edistää tarkoituksella ulkomaista hyvinvointia kun merkit viittaavat siihen, että täälläkin alkaa olla kohta suru puserossa talousasioiden kanssa.
Suomi pysyy pyörillään parhaiten kun sille ei käännä selkäänsä.
Pidetään palkka ja veroeurot täällä. Ehkä me voidaan sillä muutama työpaikka säästää kotimaassa. On sekin jotain.
Perhana kunlöytäskin vaikka justiinsakin jonkun tollasen lyijylevyn jostain. Niitä on varmasti vielä ihmisillä jemmassa, meilläkin joskus sellainen vintillä oli vanhassa asunnossa. Sinne se unohtui.Ei ole kyllä pienintäkään ideaa ilmaisen, puhtaan lyijyn järjestämiseksi.
Mulla oli joskus C-Kadetin takakontissa talvisin sellainen 19 kiloinen lyijylevy antamassa vähän lisäpitoa. Se meni auton mukana seuraavalle omistajalle joskus 80-luvun lopussa, joten sitäkään en voi enää lahjoittaa.