toi on niin totta. itsekin tykkään herätä aamuyöstä tai aikaisin aamusta katsomaan formuloita, se on niin parasta. ei sitä fiilistä voita mikäänKumpa vieläkin olisi asiat näin hyvin.Siinä oli aina oma hyvä fiiliksensä herätä aamuyöllä katsomaan kisaa kuukausien tauon jälkeen.
Kiitos paljon kaikista vinkeistä :thumbup:
Olen mietittyäni pistänyt varsinaisen topicin pystyyn Kimi-foorumilla koska tämä on kuitenkin suomalainen foorumi ja sinne on helpompi rekisteröityä.
Nyt vaan pojat ja tytöt - siellä on poikia jotka haluavat tavata suomalaisia tyttöjä - sinne kertomaan itsestänne jotakin ja katsomaan josko sieltä löytyisi joku kiinnostava.
Onnea
http://www.kimiraikkonen.com/forum/viewtopic.php?p=312076#312076
Samaa mieltä Australiasta ja aikaisesta startista, se on oikea tapa aloittaa kausi. Samalla myös karsitaan tosifanit pelkistä satunnaisseuraajista.
Ehkä Kimi amerikkalaisittain onkin. Siellähän ollaan koko ajan suu hymyssä wonderfullia ja awesomia joka suuntaan hokien.Kun nyt näistä deittijutuista on puhuttu niin joku amerikkalainen äijä on viestitellyt mulle facebookissa. Vähän kannattaisi kyllä tehdä taustatutkimusta, kehtas sanoa Kimiä mentaalisesti sairaaksi... Aijaijai, ei nouse pisteet ei.
Oli aivan pakko rekisteröityä foorumille! Olen tyttö ja koska kavereista ketään eivät formulat kiinnosta ja eivät jaksa kuunnella kun puhun niistä. Ehkä täällä voin sitten ihan vapaasti keskustella formuloista, sellaisten kanssa ketä ne kiinnostavat.
En ole kuitenkaan seurannut formuloita kuin jostakin 2005 vuodesta lähtien. Mutta tiedän niistä kaiken ja katson aina kaikki formuloihin liittyvät jutut.
En ole kuitenkaan seurannut formuloita kuin jostakin 2005 vuodesta lähtien. Mutta tiedän niistä kaiken ja katson aina kaikki formuloihin liittyvät jutut.
Tervetuloa foorumille vaan. Aika kova väitös että tiedät formuloista kaiken, vaikka olet vuodesta 2005 niitä seurannut, täällä on kuitenkin porukkaa jotka ovat seuranneet formuloita reilusti pidempään kuin minä olen elänyt ja hekään eivät väitä tietävänsä niistä kaikkea (esittävät vain).
Suosikki kuskini on Nico, mutta myös Kimi ja Fernando ovat todella hyviä!
Omalla kohdallani on taas käynyt niin, että useammalla forumilla minua on pidetty tyttönä nickini perusteella.Joskus kyllä toivon että olisin valinnut nickin josta ei tiedä että olen tyttö. Mutta toisaalta, silloin en voisi hyvällä omatunnolla kirjoitella täällä![]()
Pakko olla kyl samaa mieltä, ei noi miehet näytä arvostavan F1-aiheisia kommentteja naispuoliselta henkilöltä! Jos nimi ois neutraali (tai viittaisi mieheen) niin ei niillä ois varmaan niin paljoo vastaan sanomistaAahaa, hyvin valittu, varsinkin kaksi viimeistäToivottavasti viihdyt täällä, aina kiva saada naisenergiaa mukaan. Joskus kyllä toivon että olisin valinnut nickin josta ei tiedä että olen tyttö. Mutta toisaalta, silloin en voisi hyvällä omatunnolla kirjoitella täällä
![]()
Omalla kohdallani on taas käynyt niin, että useammalla forumilla minua on pidetty tyttönä nickini perusteella.
Oma nickini ei tosiaan minun tapauksessani tarkoita naisen nimeä, vaan ihan jotain muuta. Katu-uskottavuus menee kun luullaan tytöksi.![]()
Pakko olla kyl samaa mieltä, ei noi miehet näytä arvostavan F1-aiheisia kommentteja naispuoliselta henkilöltä! Jos nimi ois neutraali (tai viittaisi mieheen) niin ei niillä ois varmaan niin paljoo vastaan sanomistakato eihän me naiset mitään formuloista tai autourheilusta tiedetä.
Voi se mennä toisinkin päin. Arvon neidit (tai rouvat, mistäs minä tiedän) ovat jättäneet itsestään täällä sikäli fiksun kuvan, että oma ennakkoasenteeni naispuoliseksi tunnistettavaa kirjoittajaa kohtaan on lievästi positiivinen.Pakko olla kyl samaa mieltä, ei noi miehet näytä arvostavan F1-aiheisia kommentteja naispuoliselta henkilöltä! Jos nimi ois neutraali (tai viittaisi mieheen) niin ei niillä ois varmaan niin paljoo vastaan sanomistakato eihän me naiset mitään formuloista tai autourheilusta tiedetä.
Oma nickini ei tosiaan minun tapauksessani tarkoita naisen nimeä, vaan ihan jotain muuta.
Olet siis oppinut kaikkien tallien ja kuskien nimet? Onnea!En ole kuitenkaan seurannut formuloita kuin jostakin 2005 vuodesta lähtien. Mutta tiedän niistä kaiken ja katson aina kaikki formuloihin liittyvät jutut.
Voi se mennä toisinkin päin. Arvon neidit (tai rouvat, mistäs minä tiedän) ovat jättäneet itsestään täällä sikäli fiksun kuvan, että oma ennakkoasenteeni naispuoliseksi tunnistettavaa kirjoittajaa kohtaan on lievästi positiivinen.
...aion silti väittää vastaan jatkossakin.