Rosber ja Glock. Tosin en kumpaakaan kovinkaan yllättävänä pitäisi. GP2-mestareita ja esitykset on olleet melko lupaavia F1-ympyröissäkin. Kaikki vaan on niin paljon tuuristakin kiinni. Tapaat oikeat henkilöt, onnistut juuri oikealla hetkellä jne.
Piquet jr, Bourdais ja Nakajima eivät ainakaan tule nousemaan suuriksi menestyjiksi, eikä kyllä Sutilkaan. Sutilillakin ikä jo painaa, Buemit ym. painaa ohi, eikä ole onnistunut itseään riittävästi esiin tuomaan Forcella. Nykyisen veteraani-Fisichellan päihittäminen ei paljoa auta, jos edes siinä onnistuu.
Buemista en odota myöskään suuria, mutta jos kehittyy paljon ja onni on myötä voi tehdä komeankin uran. Kaksi ensimmäistä kisaa on menneet mukavasti ja tainnut yllättää monet.
Kovalainen on jo ikämies verrattuna moneen muuhun ja kakkoskuskin status on lyöty häneen. Mitään mestaria Heikistä ei tule, mutta monta vuotta voisi olla ajovuosia jäljellä ykkösissä, kunhan saa pään kuntoon ja lisää kisavauhtia. Suunnan pitää muuttua, muuten keskikastin tallitkaan ei halua Kovalaista vaan joutuu etsimään töitä jostain Force Indiasta ja silloin peli on menetetty totaalisesti. OK-uraan on hyvät ainekset, kunhan tämän kauden räpellys saadaan pysäytettyä ajoissa. Tallikin on tosin vaikeuksissa, että saa nähdä miten kausi tästä etenee.