The Hallikainen™
Muusikko
- Liittynyt
- 17.1.2017
- Viestit
- 6395
Tässä olisikin hilpeä seuraamus. Vetskarin avaus aiheuttaisi sen että Red Bull ja Verstappen vaihtuisi hännän huipulle Cadillacin ja Perezin kanssa.
Alpinekin tehnyt viimehetkwn tarjouksia kummallekin kuulemma, mutta laihoin tuloksiin.Kyllä huomaa että on ollut kesätauko. Bottas ja Perez ovat allekirjoittaneet sopimuksensa jo moneen otteeseen ja kaupan päälle nurkan takaa yllättää aina jokin yllätyskandidaatti Cadillacin tuolille jopa Tsunodasta asti.
Ilmeisesti joku fanipiirustelma vaan, mutta komean näköinen. Keltainen väri kyllä kelpaisi gridille pitkästä aikaa.
Miksi Lowdon pantaisiin nyt syrjään, kun nyt tätä prokkista vienyt ihan hyvin eteenpäin?Cadillac on kiistänyt minkäänlaiset keskustelut Hornerin kanssa
https://www.the-race.com/formula-1/cadillac-firmly-rules-out-horner-f1-approach/
Dan Towriss, boss of TWG Motorsport, which operates the Cadillac F1 team, was asked about the possibility of former Red Bull team principal Horner “finding a way back into F1 with Cadillac” during a press conference to announce the signing of Sergio Perez and Valtteri Bottas for 2026 and beyond.
In response, he shot down the idea, and threw his full support behind Graeme Lowdon.
“There have been no talks with Christian Horner, no plans to do that,” said Towriss. “So I’d like to officially shut down that rumour.
“Our support, belief, backing is 100% in Graeme Lowden.”
Ei omasta mielestänikään siinä mitään järkeä olisi ollut.Miksi Lowdon pantaisiin nyt syrjään, kun nyt tätä prokkista vienyt ihan hyvin eteenpäin?
Hyvä! Ei passaa Bottaksen ja Perezin jäädä mukavuusalueelle kun on nuori ja nälkäinen kaveri taustapiruna kärkkymässä kisakuskin pestiä.Herta on tehnyt sopimuksen testikuskin paikasta. Tämä yllätti.
https://www.gpblog.com/en/news/after-signing-bottas-and-perez-cadillac-names-test-driver-for-debut-year
Eipä tuo sinänsä. Tuskin hirveästi pääsee testailemaan kun ei ole kokemusta. Todennäköisesti PR-kasvo jenkkitallille.Herta on tehnyt sopimuksen testikuskin paikasta. Tämä yllätti.
https://www.gpblog.com/en/news/after-signing-bottas-and-perez-cadillac-names-test-driver-for-debut-year
Herta on F1-termein yli-ikäinen nuoreksi kuskiksi (25-vuotias). Voittanut Indycarissa 9 kilpailua. Ei mestaruuksia ja paras sijoitus Indy 500:ssa kahdeksas vuodelta 2020. Euroopan radoilla ajoi viimeksi 2016 Euroformula Open-sarjassa. Virheherkkä, tunaroi johtaessaan kilpailuja. Huhut vievät Preman F2-talliin. Ajanut IMSA-sarjan pitkiä kisoja.Hyvä! Ei passaa Bottaksen ja Perezin jäädä mukavuusalueelle kun on nuori ja nälkäinen kaveri taustapiruna kärkkymässä kisakuskin pestiä.
Näin oletan itsekin, kun sekunnin mietin asia. Toki, jos sitä meinataan ajattaa joskus kisakuskina, niin siinä tapauksessa ainakin toisen kisakuskin sopimus olisi lyhyt 1-2 vuotta jotta tämä pääsisi puikkoihin.Eipä tuo sinänsä. Tuskin hirveästi pääsee testailemaan kun ei ole kokemusta. Todennäköisesti PR-kasvo jenkkitallille.