#1 Max Verstappen 2025: Sennan manttelinperijä

BJohnson

Ukrainan aseistaja 🇺🇦
Liittynyt
11.3.2020
Viestit
7181
On melkein oikeusmurha muita kohtaan että gridillä on yksi puutarhatontun kokoinen kuski joka saa optimoida auton painopisteet. No ei kannata kenenkään gridillä lähteä pikkujouluissa haastamaan Tsunodaa kartingissa meinaa siellä on muille jaossa vain hopeaa. Siinä kohtaa 20 kiloa painavampi Verstappenkin joutuisi katsomaan Tsunodan pakoputkea.
Siksi näitä 190 senttisiä mestareita ei ole. Kubicakin oli kuin Auschwitz-Birkenausta karannut.
 

Davros

Well-known member
Liittynyt
14.5.2013
Viestit
6603
Käsittääkseni kuskin painoalarajaan käytettävien lisäpainojen sijoittaminen on säädelty niin, että ainakaan periaatteessa niillä kikkailu ei pitäisi olla mahdollista. Enemmän harmia taitaa tulla siitä, jos puutarhatontun tallikaverina olisi yksi sarjan pidemmistä kuskeista, kun alkaisi menemään ohjaamon ja sen ympäristön suunnittelu liian vaikeaksi.
 

SJ

F1 asijan tuntia
Liittynyt
6.9.2011
Viestit
6383
Enemmän harmia taitaa tulla siitä, jos puutarhatontun tallikaverina olisi yksi sarjan pidemmistä kuskeista, kun alkaisi menemään ohjaamon ja sen ympäristön suunnittelu liian vaikeaksi.
Enpähän lähde tarkistamaan mutta eikö Verstappen ole sarjan neljänneksi pisin kuski? Russell ja Ocon ovat noin 1,85 m, Verstappen muutaman sentin lyhyempi. Pisin on Oliver Bearman, joka yltää melkein 190 senttiin.

...no lähdin sittenkin tarkistamaan. Tämän listan mukaan sarjassa on itse asiassa monta hyvinkin pitkää kuljettajaa. En olisi uskonut vaikka Bortoleton olevan 184 cm.

https://racingnews365.com/height-weight-f1-drivers
 
Ylös