#7 Kimi Räikkönen 2014: Back in Maranello

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja FW08
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Status
Ei avoinna uusille viesteille.
Jaha se on taas 0,2 s taas lisää kierrosaikaan.

Ei vaan, hieno homma.
 
Onnea Kimi ja Minttu! Kyllähän tässä mahdolisuus on parissa vuosikymmenessä saada toisenpolven Räikkönen formuloihin tai muihin sarjoihin. Maailman karting ja merkkiformulasarjojahan kiertää tälläkin hetkellä valtava määrä F1-kuskien jälkikasvua. Lähinnä poikia, mielenkiintoista olisikin nähdä joskus jonkun F1-kuskin tyttö kuninkuusluokassa. En siis tiedä Kimin tulevan lapsen sukupuolta, tietävätkö vielä itsekään, tämä oli ihan vain omia ajatuksia.
 
Onnittelut molemmille, nyt ei muuta kuin vain odottelemaan tulevaa suomalaista formulatähteä ;)
 
Jos Bottakselle tai muutamalle muulle mahdollisesti lupaavalle suomalaiselle menee ura huonommin kuin miltä nyt näyttää niin siinä on sitten melko lailla pitkä aika odotella. Tai ei kovinkaan pitkä sillä onhan Hugo Häkkinen jo ehkä hyvällä onnella piankin saatavilla. Tämän hetken kovin jälkikasvu taitaa olla kuitenkin Max Verstappen. Mikäli sitten Hugollakin menisi hommat pilalle tai ei pääsisi mahdollisesti lajiin niin sitten siinä onkin pitkä väli odotella.
 
Toivottavasti tenavalle sentäs opetetaan suomea ja kansalaisuuskin saadaan oikeaksi... wink wink :thumbup:
 
Voi sitä toimittaja parkaa, joka kysyy asiasta Spassa. Kimi tunnetusti tykkää kertoa yksityiselämästään.
 
Vetoa niin sen kaikkein kauneimman tekee Timo P.


Nyt on kyl sellanen mielikuva että oksat pois.. Timo P. tekemässä sit kaikkein kauneinta..yök:yuck::yuck: ja ihn sama kenen kanssa..nyt tämä kuva pois verkkokalvoilta.
 
Sorry rankka offtopic mutta kun joku Hugo Häkkisen mainitsi, niin onko kellään tietoa, miten kaverin ajohommat ovat sujuneet? Onko kyseessä ihan oikeasti kovatasoinen lupaus vai mennäänkö vain nimellä?
 
Sorry rankka offtopic mutta kun joku Hugo Häkkisen mainitsi, niin onko kellään tietoa, miten kaverin ajohommat ovat sujuneet? Onko kyseessä ihan oikeasti kovatasoinen lupaus vai mennäänkö vain nimellä?

Toistaseks ei oo tullu mitään kovin merkittävää saavutusta uralle, joten ainakin tällä hetkellä pelkällä nimellä mennään..
 
Onko Italian lehdistö mitenkään huomioinut tätä? Jotain "Raikkonen bambina"-tyyppisiä lööppejä?
 
Toivottavasti tenavalle sentäs opetetaan suomea ja kansalaisuuskin saadaan oikeaksi... wink wink :thumbup:
Eikös Minttu-rakas suomessa asustele? Vois luulla ettei tuollainen muija mielellään sveitsiin muuta lastenhoitajaksi?
 
Eikös Minttu-rakas suomessa asustele? Vois luulla ettei tuollainen muija mielellään sveitsiin muuta lastenhoitajaksi?

Kyllähän tuo taitaa vielä toistaseks ainakin suomessa kirjoilla olla. Itse kyllä luulen, että jäävät sveitsiin asumaan Kimin uran loputtua. Eikös monet ex-formulatähdet ole sanoneet et Sveitsi on hyvä paikka asua? Luulenpa muutenkin et Kimi haluaa jäädä Sveitsiin itsekkin uran loputtua. Eipähän tarvii välttämättä antaa haastatteluja mediaan yms. joka nurkan takana...
 
Eikös monet ex-formulatähdet ole sanoneet et Sveitsi on hyvä paikka asua? Luulenpa muutenkin et Kimi haluaa jäädä Sveitsiin itsekkin uran loputtua.
Lähes Monacon veroinen, 1%:n veroprosentti tekee maasta varsin miellyttävän asua formulamiljonärille. Vielä kun saa Baarissa asua. :)
 
Räikkönenki viettää kesälomaa Suomessa. Hipsteriflowfestarit jäi väliin, mutta useiden tiedonlähteiden mukaan Kimi oli viikonloppuna Jurassic Rockissa Mikkelissä. Jos ei paremmin tietäisi, voisi jopa kuvitella että Kimi hymyilee kuvassa.
1924358_754219137957027_5112143253913312340_n.jpg
 
Status
Ei avoinna uusille viesteille.
Ylös