Puupää
Señor Member
toi ei oo kun pari päivää, joten ylennyksiä tuskin jaellaan...312T4 sanoi:Mä kävin vuosi sitten sen yhdeksän päivää taas ja sain sitten ylennyksen heti lippujuhlapäivänä! Hauskaa oli :thumbup:
toi ei oo kun pari päivää, joten ylennyksiä tuskin jaellaan...312T4 sanoi:Mä kävin vuosi sitten sen yhdeksän päivää taas ja sain sitten ylennyksen heti lippujuhlapäivänä! Hauskaa oli :thumbup:
Kostoksi :wink:jusban sanoi:Taas täällä pyörii tämä kuva miehestä, jolla on valtava pää.
Miksi?
-39-40 "rajakahinassa" veli venäläisen joukkoja potki eteenpäin politrukit. Ei toiminut ja jatkosotaan konseptia muutettiin. Politrukit sai kenkää.Staalinin armeijassa ei ollut kuri löysä! Ja toista oli homma Hitlerin armeijassa kans kun se oli natsi!
Joo tollanen on tosiaan omiaan vahvistamaan taistelutahtoa-39-40 "rajakahinassa" veli venäläisen joukkoja potki eteenpäin politrukit. Ei toiminut ja jatkosotaan konseptia muutettiin. Politrukit sai kenkää.
Stalinin armeijassa oli kuitenkin kuri sitä luokkaa että piti kuulemma tehdä itsemurha ennen kuin antautua valkosuomalaisten käsiin. Me kuulemma nyljettiin vangit elävänä ja muuta hauskaa...:thumbfh:
Stalin järjesti muutaman nyljetyn ruumiin (ei ole varmaa että oliko suomalaisia vai venäläisiä, mutta nyljentä oli tehty neukkojen taholta) tien varteen matkalla rintamalle "vahvistamaan" neuvostojoukkojen taistelutahtoa.
Pelkillä puukoilla voidaan pelotella naapuri ihan tolaltaan. Niin, riittäiskö sellaiset 100 000 moraa ja sama määrä juustohöyliä? Uhataan höylätä niiden nännit vaikkaJaa, vissiin pitäisi sitten leikata valtionavustuksia ja muuten määrärahoja pienentää niin saadaan olosuhteet tuotua autenttiselle sotatasolle Puolustusvoimissa.