F1-uutisia 2025

Liittynyt
17.1.2017
Viestit
6444
Päivittäin autoilu radalle vai meneekö telttailuhommiksi? Jälkimmäinen on vielä itsellä kokeilematta, mutta ämpärilistalla on lähteä joku vuosi toteuttamaan Belgiaan tai Itävaltaan. Tuo Eau Rougen katsomo houkuttelisi.
Saksan Aachenista hostelli ja sieltä päivittäin kisabussilla tunnissa radalle. Perjantain skippaan kokonaan vaikka on 3 päivän lippu. Eau Rougea miettisin myös, mutta siinä harvemmin näkee ohituksia, myöskin kallein ja alkaa olla jo muutenkin loppuunmyyty ainakin Span omilla sivuilla. Ehkä siitä näkee vilauksen siirtymätaipaleella.

Ostin liput katetusta Gold 6 bus stop shikaanista edullisesti 570e, jos näkisi useamman ohituksen tai kontaktin pitkän suoran päässä.
 

Bleu

Olivier Bocques Fan Club
Liittynyt
14.4.2000
Viestit
9498
Singaporessa oman mausteensa tuonee se, että sprintti ajetaan päivänvalossa ja GP tuttuun tapaan illalla.
 

-Teme-

Vormulaattori
Liittynyt
12.10.2002
Viestit
4010
Sijainti
F1-fanikatsomo
Jo aiemmin ilmoitetun Bakun lauantaikisan lisäksi Kanadan GP alkaa myöhemmin, jotta vältetään päällekkäisyys Indy 500-ajojen kanssa. Kilpailu alkaa klo 11 suomen aikaan eli tämänkin menee Miamin tapaan maanantai-uusinnan katsomiseksi.

Iltavirkulle ja aamun torkulle, paskimmat kisa-ajat on Australia, Japani ja Vegas - ajetaan joskus kukon pierun aikaan milloin kuuluu nukkua
kiina on ihan siinä rajoilla kun kisa alkaa jo klo 09
 

BJohnson

Ukrainan aseistaja 🇺🇦
Liittynyt
11.3.2020
Viestit
6890
Meni sprintit nyt huonosti ensi vuonna omalta osaltani. Zandvoorttiin ei viitsisi uudestaan mennä ja sprintti näköjään nostanut lippujen hintaa. Ostin sitten kompromissina Spahan liput jossa sentään on myös F2 ja F3, mutta harmikseni ei ole sprinttiviikonloppu tällä kertaa.
Hyvä valinta. Paikka siitä Eau Rouge tienoilta, niin näkee kun vaneria lentää. Ja huomaa vauhtieron Ykkösen ja hupiluokkien välillä.
 
Ylös