Formula 1 - 2014 - Itävalta - Kisaseuranta

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja hila
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Status
Ei avoinna uusille viesteille.
Varikkopysähdykset voisi jotenkin standardisoida jotta kaikilla olisi samat edellytykset niissä. Jotenkin varikolla ohittaminen ei ole reilua. Ja muutenkin aika typerää kilpailla pysähdyksen nopeudessa.
 
BqvHDSDIgAAfDQF.jpg
 
Olisi nyt Ferrari antanut Alonso ajaa vielä parin kierroksen ajan kilpailun kärkipaikalla jotta Ferrari olisi saanut enemmän johdettuja kierroksia tililleen.
 
8-0. Kyllä on masentava kausi Kimi faneille.

Enpä usko, se nyt aika se ja sama pyöriikö sijalla 5 vai 10. Jos häviäisi mestaruuden Alonsolle niin sitten voisi puhua jo ehkä masentavasta kaudesta.

Toisaalta tämä on varmasti monelle suomalaiselle onnen kausi. Räikkönen kun ei niin monelle uppoa, tekee perkele aina mitä lystää.
 
Loppukilpailun suurin jännityksen aihe on saako Kimi otettua yhden pisteen.
 
Lähinnä tässä on surkea Ferrari ja muurilla sekä tehtaalla olevat "ammattilaiset". Kimi siinä mukana. Eri asia olisi jos Kimi sössisi kisojaan.
" and i need more power"
 
Viimeksi muokattu:
Toinen Ferrari-kuskeista tuntuu pystyvän hanskalla paikkaamaan auton surkeuden...
 
Hereillä nyt Williamsilla!

"Fernando is faster than you, do you understand"
 
Kai ne tajuaa Valtsulle sanoa että pitää vauhdin päällä.
 
Kimi on surkeampi versio Massasta. Nykyään voi sanoa Heh Kimi!

Nimenomaan. Auto ei ole menopeli, mutta Kulmis taistelee sijoista 4-5.

Onneton Kimi taas sijoista ynnämuut ja taistelusta ei ole tietoakaan. Ilmeisesti vain taso ei riitä ja kenkän kuvaa vaan peffaan.
 
Status
Ei avoinna uusille viesteille.
Ylös