Formula 1 - 2021 - 22 - Abu Dhabin GP 12.12

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja spotter90
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Perez kyllä teki just sen mitä piti ja todella siististi. Olis voinut perseillä ihan huolella, mutta eipä tuossa nyt mitään mutisemista kenelläkään pitäisi olla.
 
Kimi tais ruveta naatiskelemaan viimoisista ajeluista.
 
Perez kyllä hoitanut tuon wingmanin roolin sata kertaa Bottasta paremmin, vaikka nyt muuten Bottas tuon kakkoskuskien taiston viekin nimiinsä.
 
olisko Maxilla ohut mahis, jos tulis vielä toiselle stopille? Josko Hamilton olisi kuluttanut renkaitaan tossa Perezin kanssa
 
Kimi köröttelee sen verta hiljaa, että taitaa maaliin pääsy jäädä jäähyväisissä haaveeksi :cry:
 
Kimin ura päättyy teknisiin ongelmiin, kuvaavaa hänen uralleen varsinkin, jos alkuvuosia muistelee.
 
Jahas, se oli siinä. Harmi homma, no eipä tarvitse kyllä loppua katsoa, kun mestaruus on selvä
 
Kimillä ja Ykällä petti tekniikka. Limitille vedetty mekaniikka alkaa laueta yhdellä jos toisellakin. Toivotaan ettei mene turva-autoiluksi.
 
Uskomatonta, että Hamilton pääsi kuin koira veräjästä ohitustilanteessa. Verstappen oli apexissa edelllä. Silloin edellä olevan ei tarvitsekkaan jättää ovea auki takana tulevalle. Perustelu siitä, että ei jättänyt tilaa on paskapuhetta. Vastaavia tilanteita on F1 historia täynnä, eikä edellä olevan ole koskaan tarvinnut jättää ovea auki.
 
olisko Maxilla ohut mahis, jos tulis vielä toiselle stopille? Josko Hamilton olisi kuluttanut renkaitaan tossa Perezin kanssa

Verstappen roikkui myös Sainzin takana saman verran. Pitäisi pitää tuo ero kurissa muuten mersu reagoi ilman ongelmia.
 
Saapa nähdä järjestääkö Red Bull vielä loppuun jonkun safety Carin tai punaisen lipun jos ei muut keinot meinaa riittää. Ei yllättäisi jos Horner ja kumppanit vielä jotain juonii. No, ehkä kuskeilla on sen verran järkeä ettei sellaisiin lähdetä.
 
Ylös