Fyysisen olotilan tuntemukset ja lääkkeet

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Sabelt Rompe
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Suosittelen Mosselle pualimaratoonia ja leikkimielistä futismatsia potkijoiden kanssa.

Itseäni välillä pierrettää ja välillä pyörryttää....yritän tehdä tässä paahteessa puutarhatöitä, kun näin on käsketty tehdä.

Ortopediltä saanee ohjeet. Juokseminen on niille joilla ei ole autoa.
 
Veikkaan, että kun saat ilmavaivaongelmat kondikseen, niin loppuu samalla se huimaaminenkin.
Juu. Tosin on mulla jalatkin turvoksissa.

Mutsilla oli juuri Clostridium difficile ja ensin vähän ihmetytti mikseivät antaneet kotiin varoituksia...mutta ilmeisesti onkin tarttuva vain sairaalahoidossa (antibioottihoidossa) oleville? Mutta ei mulla varmaan samaa ole...sattumalta vaan.
 
Sitä ihmettelen, että voi olla kesällä, auringon paistaessa, puutosta d-vitamiinista.:doubtful: No nyt sitten napsin niitä taas aamuisin 50 mikrogramman nappuloita.
 
Niinhän siinä sitten kävi, että jalan jänteenrepeämä vaatii leikkaushoitoa. Lisäksi on tyräleikkaus tulossa samaan syssyyn, mutta samaan aikaan niitä ei voi tehdä.
 
Hotellikuolema. Suoli on sen verran vikkelä, ettei puolta kilsaa kauemmaksi uskalla. Vaikka julkiset vessat Japanissa siistejä ovatkin.
 
Oli ihan nasevaa päästä suihkuun pitkästä aikaa, kun oli apuja paikalla.

Taas osaa arvostaa sitä sitten, kun kahdella jalalla pääsee kulkemaan. Aika sitten vähän ontuenkin.
 
Ylös