Harrastatko iltapäivänokosia?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Olga
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä

Harrastatko sinä iltapäivänokosia?

  • En

    Äänet: 21 36,2%
  • Kyllä, silloin tällöin

    Äänet: 27 46,6%
  • Kyllä, lähes joka päivä (ilta)

    Äänet: 8 13,8%
  • Mitäs se sulle kuuluu?

    Äänet: 2 3,4%

  • Äänestäjiä yhteensä
    58
  • Äänestys suljettu. .
Tänäänkin tuli pienet iltapäivänokoset vetästyä. Katselin telkasta tenavien kanssa Gadgetiä ja yht'äkkiä heräsin, kun sieltä tuli jo jotain muuta, ja lapset olivat menneet muualle leikkimään.
 
Tänäänkin tuli pienet iltapäivänokoset vetästyä. Katselin telkasta tenavien kanssa Gadgetiä ja yht'äkkiä heräsin, kun sieltä tuli jo jotain muuta, ja lapset olivat menneet muualle leikkimään.

-Siltä lähti taju
-Jes, olemme vapaita!

Tiedetään lasten tuumanneen.
 
Jouluharrastuksena melkein kolmen tunnin tirsat. Kelloajan hahmottamisessa oli hieman vaikeuksia heräämisen jälkeen. Unet olivat aika epämukavia.
 
Otin puolitahattomasti semmoset ehkä 4eljän tunnin iltatirsat. Voi olla, että olen tässä vielä hetken.
 
Tänään harrastelin kun ei ole tullut kahtena edellisyönä nukuttua kuin kaksi tuntia kumpaisenakin. Silti molempina päivinä 250km ajellu surkeassa kelissä Aygolla, joka ei maantieajoon varsinkaan talvella ole optimaalinen. Jännä etten nukahtanut rattiin. Täältä tähän.
 
Josko sitä tuokion levähtäis. Unimusaks valikoitui tällä kertaa tuo Make a change... kill yourself-orkesterin mainio uutukainen. Unten jälkeen jos katselis, että saisko sitä oikeesti mistään järkevästi ostettua.
Neljän biisin mitta on yhteensä n. 52 minuuttia, joten siinä lienee maksimikesto torkuille.
Hei hei. Nähdään taas. Huomiseen!
 
Yritystä oli, kun väsyttäiskin, mut ei vaan lähteny ny. Noo, yöllä sitten semmonen 10+ tuntia. Unta.
 
Yritystä oli, kun väsyttäiskin, mut ei vaan lähteny ny. Noo, yöllä sitten semmonen 10+ tuntia. Unta.

Kädet ristissä kiitän, että minulla ei ole tuota ongelmaa. Tänään nappasin melkein kolmen tunnin tirsat.
 
Ylös