Käytät vanhentunutta selainta. Kyseinen selain ei pakosti näytä tätä tai muita sivustoja oikein. Sinun tulisi päivittää selaimesi tai käyttää vaihtoehtoista selainta..
Tanska pelaa ennakkoluulottomasti, rohkeasti, nopeasti ja taitavasti. Nähdyn perusteella en pidä Suomen joukkuetta tällä hetkellä edes parempana kunnes todistavat toisin.
Kolmannen erän lopussa Tanskalla oli muutamia erittäin hyviä maalipaikkoja. Toki USA:kin pääsi erän aikana useamman kerran vaarallisiin tilanteisiin.
1-1 ja jatkoaika.
Tanskalla on jo 4 pistettä. Se ei tosin vielä riitä, jos USA voittaa jatkoajalla ja Tanska häviää Saksalle ja Suomi voittaa molemmat ottelut. Jatkopaikka on kuitenkin nyt todella lähellä Tanskan osalta.
Komeaa peluutusta, kolmella hyökkääjällä ja pelin hallinta haltuun. Perinteisen käsityksen mukaan USA:n olisi pitänyt hallita liikkeellä, mutta Tanskahan se hyvällä liikkeellä hallitsi.
Herraisä sentään, lähdenpä tästä Tanskan fanipaitaa ostamaan. :eek!: Jos Suomi ei voita tänään varsinaisella peliajalla niin silloinhan päätöskierroksen jumbofinaali tässä lohkossa on Suomi-USA. Hellureit.
Suomi voi nyt hävitä Saksalle, jos vain hoitaa USA:sta jatkoaikavoiton vikassa pelissä. Silloin molemmilla olisi kolme pistettä ja Suomi jatkossa keskinäisen ottelun perusteella.