Jälleensyntymisgeneraattori

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Olga
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä

Olga

hiljaisuus
Liittynyt
13.10.2001
Viestit
40438
Arvo itsellesi uusi synnyinpaikka
Helsingin Sanomat

Jälleensyntymiskoneella voit kokeilla, minne päin maailmaa syntyisit, jos syntyisit juuri nyt.

Arvonta perustuu maailman syntyvyystilastoihin vuosilta 2005–2010. Niiden perusteella maailma on aluksi jaettu kymmeneen alueeseen, joissa kussakin syntyy yhtä paljon lapsia.

Kun väännät kampea, satunnaislukugeneraattori arpoo sinulle numeron, jonka mukaan päädyt jollekin näistä kymmenestä alueesta.

Mutta nämä alueet ovat vielä todella laajoja.

Kun väännät kammesta uudelleen, alue tarkentuu, sillä kymmenen suuraluetta on jaettu kymmeneen pienempään alueeseen, ja nyt kone arpoo sinut jollekin niistä.

Vääntämällä kampea vielä kolmannen kerran saavut uudelle synnyinseudullesi. Tätä vaihetta varten maailma on jaettu tuhanteen alueeseen, joissa on keskenään yhtä suuri syntyvyys.

Päästyäsi nyt perille kotiseudullesi jälleensyntymägeneraattori ohjaa sinut siitä kertovalle Wikipedia-sivulle. Siellä voit rauhassa tutustua uuden kotipaikkasi nähtävyyksiin, väestöön, elinoloihin ja historiaan.

Hauskaa syntymäpäivää!

Itsehän synnyin juuri paikkaan: Afrikka, Nigeria, Imo state. Aika lämmin ilmasto - oletan. Ehkäpä synnähdän uudelleen.
 
Intia, Assam. Syntymäpaikkasi on jokin näistä:
Hailgandi district, Karimganj district.

Tarkoittaako tämä sitten sitä, että minusta tulee Jussi? :eek!::mad:
 
Venäjä, siperia....no kai sielläkin pärjäisi, kun muistaa pari tärkeää seikkaa :alppu: ja :alppu:
 
Etelä-Korea. Syntymäpaikkasi on jokin näistä:
Busan, Daegu, Ulsan, Daejeon, Gyeongsangnam, Gyeongsangbuk provinces
 
Kävin uudelleen uudestisyntymässä.

Bangladesh, Dhaka division. Syntymäpaikkasi on jokin näistä:
Dhaka district, Gazipur district, Narsingdi district :o
 
Ylös