Japanin GP 2009 - Kilpailu ja jälkipelit

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja kouvotsvoni
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Tuossahan olisi Heikin pitänyt iskeä jarrut pohjaan että olisi välttänyt törmäyksen. Näkisin kyllä että enemmän Sutilin vika, ei jättänyt Heikille yhtään tilaa.
 
Kovalaisen kannattaisi muistaa että puoli autonmittaa edellä olevan kylkeen ei tarvitse ajaa.
 
Selostajat: ei pysty nyt enää Sutil painostamaan jne.

Ja, mitä tapahtuikaan :D

Jälleen näkisi että Sutilin virhe. Enemmän olisi pitänyt jättää tilaa.

Ilman sinivalkoisia laseja se oli kyllä Koboltin vika.
 
Viimeksi muokattu:
Tuossahan olisi Heikin pitänyt iskeä jarrut pohjaan että olisi välttänyt törmäyksen. Näkisin kyllä että enemmän Sutilin vika, ei jättänyt Heikille yhtään tilaa.

No ehkä se oli kyllä enemmän kovalaisen vika, mutta kyllä pitää sanoa että on sutil parissa kisassa iskenyt aika ahtaisiin väleihin. Ei se ohittaminen vaan onnistu jos joka kerta kolaroi.
 
Vettelillä ongelma.

Huh, pysyi kärjessä. :ahem:

Nico on vielä korkealla tuolla taktiikalla. Toivotaan, että pehmeämpi kumi kestää loppuun asti. Kimi on ainakin Nicon kanssa helisemässä.
 
Suomalaiset pilannu jo kolme Sutilin kisaa törmäilyillään... :nope:

Kovalaisen kyl olis luullu oppivan jo Silverstonen kisasta, töirmäilystään Bourdaissin kanssa jotain.
 
Joutuivat pidättelemään Vetteliä kun takaa tuli auto, selostajat tosin ei tuota hokaa...
 
Kärkikaksikko Alguesuari ja Nakajima ohittelemassa kierroksella muita.
 
Kimi ajaa siitä sijoista 5-8 jos ei tule muutoksia kärjessä. No katsotaan
 
eikä täälläkään näköjään kaikki
Meni ohi, kun tuijotin kelloa. En tosin ollut niin puusilmä, kuin Osku, joka huuteli, että kylläpäs on pitkä stoppi. :o

Jahas, Nicon taktiikka vaihdettiin kahteen stoppiin. Ilmeisesti pehmeä kumi ei olisi kestänyt.
 
Ylös