Tiekirja
Well-known member
- Liittynyt
- 25.5.2020
- Viestit
- 56
Japanin rallin lähtölistalla 38 ilmoittautunutta, suomalaisista mukana Rovanperä, Pajari ja Kovalainen.
Lähtölista
Lähtölista
Poistin ed.viestin puuta heinää ajat. Luulin ottaneeni ne japanin aikojen mukaan ja lisäsin +7h. Jokin meni pieleen?Pätkät ajetaan Suomen ajassa katsottuna niin, että pätkät alkaa noin puoliltaöin, ja päivä päättyy aamulla. Esim. Shakedown alkaa Suomen aikaa klo2.01 KE-TO yönä.
Pitäis olla -7hPoistin ed.viestin puuta heinää ajat. Luulin ottaneeni ne japanin aikojen mukaan ja lisäsin +7h. Jokin meni pieleen?
Pajarille jotenki tyypillinen kuvio tältä kaudelta että perjantain ekalla pätkällä kärkivauhtia, spliteissä kärjessä, lopussa jää kuitenkin vähän, sitten seuraavilla pätkillä jää enemmän.Hyvä aamu Pajarilta. Paikoitellen kärkivauhtia eikä vaikeammilla osuuksillakaan jäänyt tuhottomasti.
Soralla Hankook ollu Kallelle vaikea, mutta assulla tulokset on olleet hyviä joten tuskin siinä vika. Mutta tuo valmistautuminen kyllä. Tamin sanoin 95% keskittyminen johtaa 50% suoritukseen... Vähän sellainen maku Kallen koko kaudesta jäänyt että fokus ei ole ollut ihan täysin keskiössä...Vaikuttaako se juuri tuon verran, ettei fokus ja valmistautuminen ole 100 pinnaa että näitä pieniä virheitä siellä täällä pitkin kautta on sattunut. Tai sitten setuppi hankookeilla ei anna ihan sitä samaa luottoa ajamiseen.