Joko/vieläkö lama puree?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Mangelo
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä

Työllisyystilanteesi?

  • Eläkkeellä

    Äänet: 2 3,8%
  • Poissa työmarkkinoilta

    Äänet: 0 0,0%
  • Huippupalkkainen työ

    Äänet: 7 13,2%
  • Keskipalkkainen työ

    Äänet: 14 26,4%
  • Pienipalkkainen työ

    Äänet: 7 13,2%
  • Vanhempi työtön

    Äänet: 0 0,0%
  • Keski-ikäinen työtön

    Äänet: 1 1,9%
  • Nuori työtön

    Äänet: 3 5,7%
  • Opiskelija

    Äänet: 19 35,8%
  • Lapsi

    Äänet: 0 0,0%

  • Äänestäjiä yhteensä
    53
Opiskelija, ei vaikuta muhun mitenkään. Mutta olisi muka-kuulunut-olla-lapsi.
 
Viimeksi muokattu:
Peruskoululaiset vois sitten äänestää kaikki tuota 'lapsi' vaihtoehtoa, paitsi jos ovat päättötodistuksen jo saaneet.
 
Peruskoululaiset vois sitten äänestää kaikki tuota 'lapsi' vaihtoehtoa, paitsi jos ovat päättötodistuksen jo saaneet.
No onkos ne päättötodistuksen saaneet sitten mitä? Ei ole tainnut vielä tulla tuloksia opiskelupaikoistakaan.
 
Toistaiseksi taantumasta on ollut itselleni vain ihan tolkuton hyöty.
 
Paljonko pitää olla tuloja, että pääsee keskipalkkaisten ryhmään?

Henkilökohtaisesti ei ainakaan vielä ole ollut taantumalla vaikutusta.
 
Jyrkiboy
Katainen: Suomi tarvitsee maahanmuuttajia
Tiistai 2.6.2009 klo 06.17

Kokoomuksen puheenjohtaja valtiovarainministeri Jyrki Katainen korostaa Turun Sanomiin kirjoittamassaan kolumnissa, että Suomi tarvitsee maahanmuuttajia.

Jyrki Katainen muistuttaa Turun Sanomiin kirjoittamassaan kolumnissa, että meidän nykyisten suomalaisten työpanos ei yksin riitä hyvinvointiyhteiskunnan rahoittamiseen.

- Hyvinvointi syntyy vain työstä, ja siksi jokainen Suomeen työhön tuleva on erittäin lämpimästi tervetullut, hän tiivistää.
Ei kait siinä mitään jos joku on löytänyt työpaikan suomesta ja tulee tänne töihin, mutta eiks se yleensä mene niinpäin, että ne tulee tänne työttömiksi ja sitten ruvetaan etsimään heille töitä? Työttömyysasteest päätellen en kuitenkaan sanoisi että suomi tarvitsee maahanmuuttajia, paitsi että ne aasialaiset on tehokkaampia työntekijöitä ja auliimpia kokoomusherran palvelijoita :o
 
Ylös