Kemper
Well-known member
Odotettavissa kenties:
"No kamppailu loppu aamulla, ku toi xx rupes rypöö. Sithän me ajettiin terveisiä vaan..."
"No kamppailu loppu aamulla, ku toi xx rupes rypöö. Sithän me ajettiin terveisiä vaan..."
Mulla on sellanen kutina että tekee 2+1 vuotisen sopimuksen. Kolmas kausi sit jos motia ja fiilistä riittää.Kuinkahan monta vuotta jaksaa vielä dominoida, 1+1?
e. Väliäkö tuolla. Voi ottaa sen jälkeen viiden vuoden sapatin ja tulla takaisin napsimaan vaikka viisi mestaruutta, jos jonkinlaista MM-sarjaa ylipäätään on olemassa.
Meanwhile in the real world:Timo Salonen sanoi:Jos mennään muutamakymmenen vuotta taaksepäin, mullekin tuli parhaana vuonna 300 matkapäivää, enkä valittanut. Kisat olivat sellaisia, että ajettiin 36 tuntia yhtä soittoa, sitten 8 tunnin tauko ja uudet 36 tuntia. Jyväskylässäkin ajettiin silloin yli 50 pätkää. Mielestäni rallin MM-sarjan ajaminen on nykyään helppoa.
No, jos on nyt sopparissa jo sitoutunut vuoden päästä ajamaan taas täyttä kautta, niin tuskin motivaatio kokonaan kadonnut ja tällä peliliikkeellä sitä pidetään yllä pidempään.Onkohan Rovanperä jo kylläinen 2 mestaruuden jälkeen,motivaatio tippunu ja rahaaki tullu kivasti?
Nytkin Salonen kommentoi Iltalehdelle:https://www.is.fi/ralli/art-2000009964947.html
Meanwhile in the real world:
"Mielestäni rallin MM-sarjan ajaminen on nykyään helppoa."![]()