Känni-thread (älä postaa tähän selvinpäin)

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Mickey
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
oisko ok ottaa yks Karhu tölkki?

edit: nii ja avata ja juoda se?

Edit2: otin jo...
 
Viimeksi muokattu:
Kyllähän nuo pari huikkaa ja pari enämpi oluita riittää pohjiksi. ---> :alppu:

"2-3 kaljaa ja sit virtasta niin kyl nousee" :D


Anyway just alotin täs ekalla grape lonkerolla. Sit muutama lisää ja sit varmaa lonkku strongia ja sitten leijonaviinaa kera 7upin. :D
 
"2-3 kaljaa ja sit virtasta niin kyl nousee" :D


Anyway just alotin täs ekalla grape lonkerolla. Sit muutama lisää ja sit varmaa lonkku strongia ja sitten leijonaviinaa kera 7upin. :D
Me jo palattiin. Vaimo alkoi äpylehtää, jotta olisin muka turhan humalassa. Yhtä monta olutta kuin normaalistikin..mitä nyt otin muutaman shotin/drinkin päälle, ja vetäsin mieluummin IVB:tä isoista pulloista..MUTTA EI SILTIKÄÄN!:mad: Miten perseessä kirjoitan oikein, vaikka pari kertaa olin kaatua matkalla, vaikka bussi kuljetti 90%?
 
Tänään on perjantai ja huomenna iltavuoro. :alppu:

Viskikolaa mulle ja huomenna lattialtani katoavalle jenanille!
 
Mikä tänne on postausraja?
Saako tulla kirjoittamaan, jos on nauttinut 2 saunaolutta?

Pakko on tätäkin kysyä, sillä kysymyksen vastausehdon täyttymiseksihän
jonkun on pakko juoda itsensä känniin ennenkuin saa vastata.
Se on hyväksi ihmisen kropalle monella tapaa, joita en kyllä kaikkia erittele tässä nyt juuri.
 
Puolikas pulloa Suomiviinaa. En oikein tykkää kirkkaista, mutta oon ostanu tänä kesänä talkoo- ja työmiehille sen kolmekymmentä pulloa viinaa- pieni varasto jäänyt. Siksi on tuota kirkasta, ei viitti viskiä ostaa enää noita määriä. Ja kun mun talkoomiehet ei juo maun takia!
 
Ylös