Ja muutenki.. Mikä puolijumala tuo fernando muka on? Se ei olisi yhtää sen paremmin tällä kaudella pystynyt vetämään ko kimi tai massa. Ja se on fakta. Kumpikaa ferkkumieheistä ei vissi oo lämppärikiekalla spinnannut? Kumma kun tästä ei missää mainita.
Jaa-a. Alonson Ferrari-kytkökset on raportoitu jo niin monta (luotettavaakin) kautta, ettei niitä enää voi oikein kiistää. Kaipa Ferrari tahtoo kuljettajan, joka kykenee kiskomaan tallia parempiin tuloksiin omilla toimillaan Schumacherin tapaan sen sijaan, että talli paimentaisi kuskejaan. Räikkönen ja Massa eivät tähän muottiin minusta istu oikein kumpikaan.Ja muutenki.. Mikä puolijumala tuo fernando muka on? Se ei olisi yhtää sen paremmin tällä kaudella pystynyt vetämään ko kimi tai massa. Ja se on fakta. Kumpikaa ferkkumieheistä ei vissi oo lämppärikiekalla spinnannut? Kumma kun tästä ei missää mainita.
Damon Hill taisi olla edellinen joka sai ainakin tavallaan potkut Williamsilta,mitä Frank myönsi myöhemmin katuvansa.
Ja onko räkä tällä kaudella ajanut huonosti? Aika-ajot taitaa olla aika tasan? Puolin ja toisin milon felipe kymmenyksen nopeampi ja millon kimi kymmenyksen nopeampi... Joten mistä tätä paskajuttua riittää. Voi luoja.
Eikö se ollut lähinnä niin että Hill pyysi liian kovaa liksaa jatkosoppariin kun sopimus oli loppumassa ja tunnetusti hövelinä miehenä tunnettu Frank ei tähän tietänkään suostunut. End of story. Hill sai lähteä sopimuksen päätyttyä. Voin olla väärässäkin mutta näin asian muistan.
Kyllä se oli lähinnä niin, että Williams halusi jo pitkään piirittämänsä Frentzenin ja Hillin lähtö oli varmaa jo kohtuullisen varhain mestaruuskaudella.
Jaa-a. Alonson Ferrari-kytkökset on raportoitu jo niin monta (luotettavaakin) kautta, ettei niitä enää voi oikein kiistää. Kaipa Ferrari tahtoo kuljettajan, joka kykenee kiskomaan tallia parempiin tuloksiin omilla toimillaan Schumacherin tapaan sen sijaan, että talli paimentaisi kuskejaan. Räikkönen ja Massa eivät tähän muottiin minusta istu oikein kumpikaan.
Siinä olet oikeassa, että sopimus päättyi.Yhtä kaikki, sopimus päättyi? Toisin kuin Räikkösellä. Pidätän itselläni oikeuden muistaa väärin.
Miten villit ja selkeästi mielikuvituksen tuotetta olevat huhut vievät uskottavuuden siltä, jos luotettavat ja harvoin väärässä olevat toimittajat tai lehdet uutisoivat samaan asiaan liittyen jotain? Mikä uutinen tahansa on pötyä noilla perustein.Joo, ymmärrän vielä jos jotkut ovat näitä uskoneet viime päiviin asti, mutta eikö nyt ala olla jo kaikille selvää miten huhujen levittäjät keksivät näitä juttuja. Jutut alkavat mennä niin älyttömiksi ettei mitään rajaa. Kummasti nyt juuri on saatu tietoja Kimin sopimuksesta ja miten se voidaan purkaa jne.
Jokatapauksessa sopimatonta käytöstä, jos ei ole todisteita Marcalla.
Jaa-a. Alonson Ferrari-kytkökset on raportoitu jo niin monta (luotettavaakin) kautta, ettei niitä enää voi oikein kiistää. Kaipa Ferrari tahtoo kuljettajan, joka kykenee kiskomaan tallia parempiin tuloksiin omilla toimillaan Schumacherin tapaan sen sijaan, että talli paimentaisi kuskejaan. Räikkönen ja Massa eivät tähän muottiin minusta istu oikein kumpikaan.
Aa. En ole nähnyt vielä yhtäkään luotettavaa juttua/lähdettä. Kee. Miten Lonso muka kiskoo yhtään mitään? Tästäkään en ole nähnyt vielä mitään viitteitä. Tallintuhoajan viitteitä kylläkin. 2007 osoitti, ettei kyseessä todellakaan ole tiimipeluri. Jatkuva hinku pois Rellulta, milloin Mäkille (josta muka unelmoi jo pikku poikana), milloin Ferrarille (josta myös kuulemma unelmoi jo pikkupoikana), ei oikein vahvista käsitystä tiimpelurista, vaan pikemminkin itsekkäästä ja kiittämättömästä paskiaisesta.
Voin jo nyt arvata, ettei mikään lähde ole Calvinin mielestä luotettava, mutta käytäköön vielä läpi. Juttu, josta tämä nyt käynnissä oleva kohu alkoi, oli Gazzettan Pino Allievin tekemä. Hänen tietolähteensä ovat Ferrarin sisällä, eikä hän yleensä erehdy Ferrarin asioiden suhteen. Tässä asiassa jokseenkin puolueeton brittilehdistö on raportoinut aiheesta useastikin, mutta merkittävää on se, että Motorsport Magazinen Nigel Roebuck (tammikuussa) samoin kuin Autosport (kuluneella viikolla) ovat molemmat Alonson Ferrari-kytköksestä uutisoineet. Roebuck on veteraani, jolla on paitsi hyvät yhteydet Italiaan, myös luotettava maine ja nykymaailmaan kuulumaton käsitys journalistin etiikasta ja moraalista. Autosport taas ei yleensä täyteen pötyyn tartu jo asemansa takia. Toki Alonson Ferraripestiin joko ensi tai sitä seuraavana vuonna voi olla uskomattakin, kunnes asiasta tulee ensi käden tietoa. On kuitenkin turha väittää, että kyse olisi pelkästään espanjalaisiin roskalehtiin rinnastettavien tahojen käynnistämästä huhumyllystä.Aa. En ole nähnyt vielä yhtäkään luotettavaa juttua/lähdettä.