Lobosaurus
Jopefani
Mulla on Kimin Ferrari-paita ja välittömästi kyl voisin ottaa sen tilalle tuollaisen. Tuntuu meinaa hieman ironiselta seurata kisoja se päällä 
Nää tuli mieleen. Muistaakseni olivat uskomatonta typeryyttä tuolloin.
http://www.youtube.com/watch?v=u4GDG7MRcJI
http://www.youtube.com/watch?v=ZF2ATYT_UZM
Alonson tapauksessa paidassa olisi lukenut
This is ridiculous, I give up
Kimi ei usko ohituksia tapahtuvan juuri muualla kuin DRS-alueella, ja oikeassahan hän taitaa olla. T1 on liian leveä, eikä normaalissa kilvanajotilanteessa muut mutkat tunnu antavan tarpeeksi hyvää mahdollisuutta.
Uusimmilla radoilla noita erityislevennyksiä on tehty juuri ohitusmahdollisuuksien lisäämiseksi. Ei se ole ongelma, vaan radan likaisuus. On vain yksi kapea puhdas linja, eikä siltä poistuminen ole houkutteleva vaihtoehto. DRS-alue on loogisin ohituspaikka, joten siellä rata tulee myös olemaan hivenen puhtaampi ajolinjan ulkopuolelta, mikä entisestään keskittää ohituksia juuri sinne.Kimi ei usko ohituksia tapahtuvan juuri muualla kuin DRS-alueella, ja oikeassahan hän taitaa olla. T1 on liian leveä, eikä normaalissa kilvanajotilanteessa muut mutkat tunnu antavan tarpeeksi hyvää mahdollisuutta.
http://www.lotusf1team.com/Friday-in-Austin-Catch-Up-With.html?lang=fr
Kimi ei usko ohituksia tapahtuvan juuri muualla kuin DRS-alueella, ja oikeassahan hän taitaa olla. T1 on liian leveä, eikä normaalissa kilvanajotilanteessa muut mutkat tunnu antavan tarpeeksi hyvää mahdollisuutta.
3 kymppää tuli turpaan ekalla sektorilla Romainilta. Oisko Kimillä vähemmän siipeä?
ihme jos Kimi ei menetä paikkoja lähdössä tänään. Pahasti näyttää että Kimillä on varattuna eturivin paikat päivän Schumi-junaan... Messerschmit epäilemättä kulkee suorilla niin hyvin että ohi pääseminen edes DRS:llä. Hyvä jos ei myös Hulk(e) livahda samasta oveta ohi... :mad_old:
Tuntuu, että tuota likaisuutta on ylikorostettu mediassa.
Tuntuu, että tuota likaisuutta on ylikorostettu mediassa.
Likaisuushan ei ole se ongelma vaan liukkaus.