Kommentteja ylläpidolle ja moderaattoreille, plus muu ylläpidon tointen jatkopuinti

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja kouvotsvoni
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Status
Ei avoinna uusille viesteille.
Mun mielestä alkolukkopykälä on ihan hyvä.

Sitä kysyisin nyt taas tuolta asiapuolelta, että onko sääntö siitä mitä quotetaan muutettu tai unohdettu? Ennen piti laittaa lähde ja linkki, nykyään on tämän suhteen aika villi meno.
Eli ei mitään tietoa lähteestä.
 
Sen väittelytauhkan voisi kyllä putsata toikista pois. Ihan tosissani sen ravintolaketjun perustin. Aihe ei kiinnostane valtaosaa vapaalla mutta joitain ehkä kyllä. Tai jotain.
 
Pitääkin vetää kännit tänään ja hankkia itselle kakkosnicki jolla voi sitten kiertää bannia. Nämähän asiat ovat ok.
Noi alla olevat esimerkit hillitystä kommunikoinnista on siis ihan promillettomuuden generoimia?

Niin pieni läppäsy perseelle kun on kaveri niinkö? Vittu samaa paskaa tapahtunut vuosien ajan. Vkoloppuisin hirveet kännit ja sitten huutokilpailu nomin kanssa.
Kakkosnickin käyttö ok? Ja toi ei vastaus ei nyt oiken uppoa. Vähemmästkin pistetty pidemmälle jäähylle, joten alhainen rangaistus johtuu siis alkoholista. Ja kyllä, mua edelleen risoo hajun ikibanni ja miten tmoi pääsi kuin koira veräjästä siinä keississä, joten mies on jatkanut sen jälkeen kuin olisi koskematon.
Eli voi perseillä ja haukkua muita miten tahtoo jos on kännissä? Ok. Tuntuu vain toi juoppo pääsevän kovin vähällä joka vitun kerta ja jostain ihme syystä toinen osapuoli joutuu myös bannatuksi usein, jotkut jopa ikuisesti.
Jep jep. Salaliittoteorioiden kehittely tai niistä avautuminen lauantain ja sunnuntain välisenä yönä (kun moderaattoreista ei välttämättä kovin moni ole paikalla, mutta yksi heistä kuitenkin pistänyt ensitoimenpiteenä alkolukon "selänpesuringin kaverilleen") on varmaankin paras tapa saada vietyä läpi omasta mielestä tarpeellisia sanktiointeja? Että kun nyt olet viestinyt "Vittu saatana paskaa, selänpesurinki, juoppo, kaveria, ja ku vittu toi ni mää sit kanssa" -juttua, niin mitäs luulet että kun/jos Tmoille tässä tulee mahdollisesti lisää huilia, niin oliko tuo viestintäsi asiaa edistävä seikka?
 
Mitäs nyt tohon sanoisi. Mopo lähtee välillä käsistä. Juu ja ihan selvinpäin olen ollut jo pari viikkoa.
 
Viimeksi muokattu:
...niin oliko tuo viestintäsi asiaa edistävä seikka?
Ei saisi, eikä pidä, olla edistävä eikä myöskään haittaava.
Jos modejen mielestä noi toxicityn viestittelyt on menneet jonkun rajan yli, olisi se käsiteltävä ihan omana asianaan.
 
Mitäs nyt tohon sanoisi. Mopo lähtee välillä käsistä. Juu ja ihan selvinpäin olen ollut jo pari viikkoa.
Ei saisi, eikä pidä, olla edistävä eikä myöskään haittaava.
Jos modejen mielestä noi toxicityn viestittelyt on menneet jonkun rajan yli, olisi se käsiteltävä ihan omana asianaan.
No tässä tapauksessa ei ole kumpaakaan, mutta jos asiansa esittää ihan vaan silleen neutraalihkosti toteamalla, niin sillä saattaa olla jotain vaikutustakin. Kyselee vaikka ihan vaan: "Eiks noi ole isomman huilin kuin pelkän alkolukon arvoisia viestejä?" tms. Nyt sen sijaan taidetaan olla tilanteessa, että kun ns. tasapuolisuutta on kovasti vaadittu, niin pitää miettiä rangaistaanko useampiakin mopedilla keulineita :doubtful: :confused:.
 
Yritän tästä lähin postata tähän toikkiin asiallisesti. Oliks toi Superheikki muuten jonkun bannatun kakkonen, kun noin helposti ikibannit napsahti?
 
Mitä sääntöjä olen rikkonut?
Eiks toi ole aikalailla samaa kamaa kuin Tmoilla? Lievempänä vaan. Sanotaan nyt vaikka noin 1/3 vahvuuksista Tmoita. Niin jos nyt Tmoille tulee x päivää liusähuilia alkolukon päälle, niin sulle sitten x/3 päivää? Jos siis halutaan että ollaan tasapuolisia eikä anneta hahmojen historian sun muun vastaavan täyhkän vaikuttaa hommaan. Silleen niinku "sä oot yhtä hyvä kuin sun viimeisimmät viestis" -pohjalta?
 
Miksi ihmeessä porukat puolustelee tmoita? Jos sitä kännissä örveltää, niin oma ongelma se on.
 
Miksi ihmeessä porukat puolustelee tmoita? Jos sitä kännissä örveltää, niin oma ongelma se on.

Mielummin mä tmoita puolustelen kun helvetin rumaa Ferraria!:frank:

Sitäkin jotkut Kimi-fanaatikot puolestelee nimittäin. Kävisivät hakemassa pillereitä, jos noin viiraa päässä.
 
Status
Ei avoinna uusille viesteille.
Ylös