Törni
Well-known member
- Liittynyt
- 5.11.2004
- Viestit
- 11306
köyhä duunari vaan![]()
Eli sukkahousut päähän ja "ostoksille"?
köyhä duunari vaan![]()
Eli sukkahousut päähän ja "ostoksille"?
Ei sentäs.
Eräältä toiselta foralta lainatakseni: kyllä ihan työläinenkin ripeesti säästää tuommoisen hinnan, ei ne suuret tulot vaan ne pienet menot![]()
Ei sentäs.
Eräältä toiselta foralta lainatakseni: kyllä ihan työläinenkin ripeesti säästää tuommoisen hinnan, ei ne suuret tulot vaan ne pienet menot![]()
Köyhä mutta ei duunari ei pysty hahmottamaan että mikä tuo kuvassa esitetty juttu on. Joku projektio?
Rolexin logo etsattuna firman tuotteiden safiirilasiin, löytyy lasista klo 6:n kohdalta tosi pienellä.
Näköjään. En tunnista logoa. Näyttää vähän Maseratilta.
eihän tota nyt tule varmaankaan paareihin otettua mukaan
Aika vaikeaa nykyään moisen laitteen valinta. On No Frost, tuuletusta, lokeroita lihalle, kalalle ja vihanneksille, pakastimen ja jääkaapin erillistä säätöä. Kävi ahistamaan kaupoissa, monta kertaa.
Uskaltaako tommosta arvokelloa pitää edes kädessä, vai onko lähinnä vaan semmonen sijoituskohde? Ittellä ainakin kello tuppaa ottaa osumaa milloin mistäkin, joten moinen käyttö ei liene hyväksi jälleenmyyntiarvoa ajatellen. Nykyinen Eco-Drive -kello on reilut 10v vanha ja lasi on jo kertaalleen siihen vaihdettu, kun johonkin seinään sen joskus kolhaisin. On tuosta uudestakin lasista jo reunasta pieni pala haljennut. Paristoja tuohon ei ole tarttenut vaihtaa, kun toimii aurinkovoimalla. Rannekkeesta on muutama metallilenkki jo hävinnyt matkan varrella, mutta kyllä se paikallaan vielä kestää.
Paljonko se tuollainen vaatii sitä aurinkovoimaa? Kun ei tuo kello tahdo kädessä ollessaan aurinkoa nähdä koko talvena.
Tä? Yritätkö uskotella meille, että saat pillua ilman tota Rolexia?![]()
Hyvinhän tuo on antanut vaikkei moista ole aiemmin ollutkaan![]()
Mitä, levy omalla kuvalla?? Tai no![]()
JATKUU