Renngeist
Soldiers of Antisthenes
:frank:Erittäin hyvä havinto. Insinöörihän on oppiarvo -ei siis tietenkään edes mikään elävä olento :thumbup:
:frank:Erittäin hyvä havinto. Insinöörihän on oppiarvo -ei siis tietenkään edes mikään elävä olento :thumbup:
:frown:
Lisäks tuli napattua Maria Wern - tv-leffasarjan toka osa, Kalpeat ja kuolleet, dvd:iditalversatilediscinä matkaan. Se puolestaan näyttää tältä:
![]()
Hmm... ELO ja Time...
Näyttää tältä. Ensin on seesteinen tuulimyllyn kuva, jota rajaavat viivat viettävät lukusuuntaan avoimesti. Ajatuksena ehkä ihanat ympäristöt ja auvoisana avautuva maailma.
Sitten on sisäänpäin kapenevat viivat, jotka ahdistavat sankarin väärään kulmaan, eli vasempaan. Jotakin tapuleita on laitettu sankarin katseeseen. Merkitys tarketuu ehkä sarjan katselemisen jälkeen tai aikana paremmin.
Mutta alhaalla vasemalla ja alhaisimpana. Roistot luultavasti ajavat mustalla vanhemmalla isosarjalaisella bemarilla. Auton esittely kansigrafiikassa kielii myös siitä, että ko. auto tullaan jotenkin näyttävästi romuttamaan, ts. ampumaan seulaksi, tai kiepauttamalla voltilla eturengas pistoolilla ammuttuna (puurampilla) jonnekin ruotsalaisen kantatien savitienpientareeseen. Siihen sisältyy tuotannollista arvoa, mitä ei voinut jättää kansigrafiikan suunnittelija huomioimatta. Eli actionia on luvassa. On tähän rahaa laitettu, tai ainakin ideaa siitä että auto on joskus ollut kalliskin.
Saunanlauteitakin kannessa poltetaan ilmeisesti(?) bemarista eteenpäin. Se on aika kovaa menoa se. Kovenee vaan. Viimeiseksi on jotakin hevibändijulisteita jostakin seinältä kuvattuna.
Jotenkin tyypillistä pohjoismaista jännärituotantoa.
Voi katsella pornoa nupit kaakossa, eikä harmita kämppistäkään lain'.Ikivanhat nappikuulokkeet, jotka tulivat mp3-soittimen kylkiäisenä, alkoivat reistailla siihen malliin, että uusille oli tilausta. No eikun hifiliikkeeseen kysymään halvimpia mitkä löytyy. Lykkäsi käteen Sennheisein MX 371:t, hinta 22 euroa. Ei harmita lain'.
Voi katsella pornoa nupit kaakossa, eikä harmita kämppistäkään lain'.
Tyypillinen ruotsalainen jännärituotanto on juuri sitä, mitä tuon toivonkinkin olevan.
JOS lastutus on täysin vaaraton operaatio koneelle, miksi vastaus voimaa.comilta oli tällainen:
"Tähän autoon ei ole turvallisesti saatavilla niin merkittävää tehonlisäystä, että voisin suositella. "
(Heitin sivu siis lupaa n. 40 hepan lisäystä tehoon ja 65 Nm lisää vääntöä)
Ne tietää, että sulla lähtee lapasesta liikatehoilla. Ja talvikelitkin vielä tulossa.
Koska autosi on kehno.JOS lastutus on täysin vaaraton operaatio koneelle, miksi vastaus voimaa.comilta oli tällainen:
"Tähän autoon ei ole turvallisesti saatavilla niin merkittävää tehonlisäystä, että voisin suositella. "
(Heitin sivu siis lupaa n. 40 hepan lisäystä tehoon ja 65 Nm lisää vääntöä)
Koska autosi on kehno.