Renessanssinero
Perusfeidaaja
Olikohan kyseessä jonkin sortin protesti?http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/keski-ikainen-mies-syttyi-palamaan-bussipysakilla/3436630
Keski-ikäinen mies syttyi palamaan Turun linja-autoasemalla alkuillasta.
Olikohan kyseessä jonkin sortin protesti?http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/keski-ikainen-mies-syttyi-palamaan-bussipysakilla/3436630
Keski-ikäinen mies syttyi palamaan Turun linja-autoasemalla alkuillasta.
Otettu visaliigan pistelaskuehdotukset käytäntöön.Vapaavuori putosi ensimmäisenä. Toiselle kierrokselle Stubb ja Risikko. Lopputulos taitaa olla selvä.
Stubb sai 337 ääntä, Risikko 266,4 ääntä ja Vapaavuori 258,8 ääntä. Mistähän nuo desimaaliäänet tulevat?
Jos Vapaavuori olisi valittu puheenjohtajaksi ja sitten pääministeriksi, olisin äimistellyt minkä puolueen ehdokasta olisin äänestänyt. Missään tapauksessa en äänestäisi puoluetta, jonka pj. on väkivaltarikollinen.Vapaavuori putosi ensimmäisenä. Toiselle kierrokselle Stubb ja Risikko. Lopputulos taitaa olla selvä.
Stubb sai 337 ääntä, Risikko 266,4 ääntä ja Vapaavuori 258,8 ääntä. Mistähän nuo desimaaliäänet tulevat?
Olis sitä pällistelty muuallakin maailmassa, että miten tuohon asemaan pääsee. Toki täällähän nyt ennenkään rikollisuus ole ollut ministeriyyden este. No Juhantalo lähti mutta palasi hurrattuna voittajana.Jos Vapaavuori olisi valittu puheenjohtajaksi ja sitten pääministeriksi, olisin äimistellyt minkä puolueen ehdokasta olisin äänestänyt. Missään tapauksessa en äänestäisi puoluetta, jonka pj. on väkivaltarikollinen.
Petri Sarvamaahan sinne nyt nousee varasijalta.Suurin voittaja lienee tekokristitty Eija-Riitta Korhola, jonka ei nyt sitten sanoa irti* sähkö- ja kaasusopimusta Brysselissä.
*jps:lle: ylös.
Jaahas, sitten itku jatkuu miten Virkkunen oli puolueen virallinen naisehdokas ja että muut käytti enemmän rahaa ja kiersi toreja vilkkaammin.
Rikosnimike olisi 'rattikunnian loukkaus'. Töötin vuoksiko tuo veti liinat kiinni ja yritti pysähtyä keskelle tietä? Vai oliko siellä joku seniili kuski joka ei nähnyt ensin vastaantulijaa, ja sitten säikähti niin että tarvii hengähdystauon? Eipä tuo ensimmäinen tilanne näyttänyt rekkakuskiakaan paljon hätkäyttävän, kaasu pohjassa vaan eteenpäin.
En mä tiedä olenko jotenkin omituinen, mutta mun mielestä Henna Virkkunen on sen näköinen, jotta tekisi mieli telmiä kanssaan.Jaahas, sitten itku jatkuu miten Virkkunen oli puolueen virallinen naisehdokas ja että muut käytti enemmän rahaa ja kiersi toreja vilkkaammin.![]()
Olen tyytyväinen :ahem:Stubbbb!!!