Törni
Well-known member
- Liittynyt
- 5.11.2004
- Viestit
- 11306
Se on tietysti oma kysymyksensä. Toinen on tietenkin se, että ketä vittua tuo kiinnostaa........Miksi Maddella on niin vaikeaa löytää kunnollinen ja mukava mies?
Se on tietysti oma kysymyksensä. Toinen on tietenkin se, että ketä vittua tuo kiinnostaa........Miksi Maddella on niin vaikeaa löytää kunnollinen ja mukava mies?
Ettänäi.HS.fi sanoi:Berlusconin tuomiota leikattiin heti
Milanolainen tuomioistuin langetti hänelle neljän vuoden vankeustuomion veropetoksesta perjantaina. Heti perään oikeus leikkasi tuomion yhden vuoden vankeudeksi. Leikkaus juontaa vuoden 2006 armahduslakiin, jonka tarkoituksena on vähentää vankien määrää vankiloissa.
Tapaus liittyy Berlusconin Mediaset-yhtiön ostamiin elokuvaoikeuksiin. Pääministerin tv-imperiumin epäillään ostaneen 1990-luvulla ylihintaan lähetysoikeuksia kahdelta muulta Berlusconin yhtiöltä.
Tuomio astuu voimaan, kun kaksi valitustuomioistuinta on vahvistanut sen.
Ex-pääministeri kiistää syyllisyytensä. Hän ei ollut läsnä oikeudessa, kun tuomio luettiin, mutta asianajajiensa mukaan hän pitää tuomiota "täysin uskomattomana". Hänen odotetaan valittavan tuomiosta.
Milanolainen tuomioistuin kielsi Berlusconilta lisäksi julkisen viranhoidon kolmeksi vuodeksi.
Berlusconia syytetään erikseen myös lahjonnasta, seksin ostamisesta alaikäiseltä prostituoidulta sekä virka-aseman väärinkäytöstä. Berlusconi joutui eroamaan pääministerin tehtävistä viime vuoden marraskuussa.
Keskiviikkona Berlusconi, 76, ilmoitti, ettei hän aio asettua ehdolle maan parlamenttivaleissa ensi vuonna.
PORNO!Forza Silvio Berlusconi ja Forza Italia! Piu veloce! Italia on hieno maa.
Mikä? Berlusconi? :eek!:PORNO!
Ehkäpä Madde on itse samanlainen...Miksi Maddella on niin vaikeaa löytää kunnollinen ja mukava mies? Kusipäätä tuuppaa framille solkenaan. Tosin, ei se prinessan puolisona olo niin kauhean mukavaa olisi. Rajoittaisi elämää aika paljon. Ehkä juuri siksi vain kusipäitä tarttuu verkkosukkiin?
Huomaa että myös merialueet näkyvät rannikkokuntien pinta-alassa.Jännä tuo kuntakartta, rannikolla isoja kuntia ja niiden perässä erittäin sipraleista. Pohjoisessakin harvaa, mutta oulun perässä joku rykelmä.
Ei ennenaikasia hautoja oo, on vain nopeita kaistoja!Ja Teukan kaltainen (siis kuva, mikä mulla miehestä on) ihminen on sitä lajia, joka päätyy ennenaikaiseen hautaan siinä rallissa, missä on mukana.
Ens vuonna leffateatteriin "Suomisen Ollin eläkepäivät"?
Vetää kyllä sanattomaksi
Pakko asian olla noin, koska Fox on sen uutisoinu.Vetää kyllä sanattomaksi:nope:
...siis ihan vain tuon uutisoinnin perusteella.
Ja törkeästä rattijuoppoudesta.Radiouutisissa kerrottiin just, että Harri Olli on ollut viime yön kiinniotettuna. Epäillään ainakin haitanteosta.