Lööpitystä, uutisia, ym. sälää / KEVÄTKUSI 2014 -2015

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja 72
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Status
Ei avoinna uusille viesteille.

72

Well-known member
Liittynyt
14.2.2000
Viestit
16061
Hätähousut!

Tänne vaan niin kuin ennenkin.

KUSI! KUSI! kostoksi. ja tarkoituksella.
 
Tänne voi lorottaa kevätkuset.
 
Nostan tässä koipea ja kerron, että Antsku oli ihan jees voittohahmo, vaikkei ykkössuosikki ollutkaan.
 
Losottelen tähän Iltalehden uutisen

Imatran Rossossa oli ilo ylimmillään eilen, kun kaupungin oma tyttö, Antsku, voitti Putouksen sketsihahmokisan.

Näyttelijä Jussi Vatasen Antsku kolahti heti imatralaisiin. Antsku on nimittäin imatralainen kotirouva, jonka kantapaikka on Imatran Rosso ja lempiruoka pasta carbonara.

Iltalehti oli paikalla Antskun lempiravintolassa illalla kun voitto selvisi. Rosso täyttyi Antsku-neuleisiin sonnustautuneista ja banderolleja kantavista faneista.

- Tunnelma oli todella katossa, Rosson tarjoilija Tuuli-Mari Kankaanpää kertoo.

- Kun Antsku ja Ukko lauloivat lähetyksessä karaokea, fanit lauloivat mukana ja kun Antskun Imatran-matkasta näytettiin pätkiä, Rosson väki hurrasi, Kankaanpää kertaa illan tapahtumia.

Ravintolassa nähtiin illan aikana myös Antskun tutun neuleen sekä Imatran Ketterän Antsku-pelipaidan jäädyttäminen.
 
Status
Ei avoinna uusille viesteille.
Ylös