Antsa Rieppo
Well-known member
8 vuotias ottaa poliisista kuvaa ja poliisi sohii pistoolilla. Jep jep.
Tuon jutun perusteella poliisit ne mömmöissä olivat.Soppaan kun sotketaan huumeet ja sen takia arvaamattomasti käyttäytyvät ihmiset, niin "sota" on valmis.
Jok'ikinen kulkee sukkasillaan ja sormi liipasimella mummosta vaarin kautta rofeen ja pokeen.
Soppaan kun sotketaan huumeet ja sen takia arvaamattomasti käyttäytyvät ihmiset, niin "sota" on valmis.
Jok'ikinen kulkee sukkasillaan ja sormi liipasimella mummosta vaarin kautta rofeen ja pokeen.
naiset ovat kaikkein hankalimpia tapauksia. Ne kun eivät ole välttämättä samalla planeetalla tai vuosituhannella nykyhetken kanssa laisinkaan.
Käytös voi olla täysin ennalta arvaamatonta.
Marttyyrivaihe päälle vaan suoraan.Sovitaan nyt sitten että Yhdysvalloissa poliisit ovat murhanhimoisia natsisikoja sielläkin.
Hyviä poliiseja ei ole vielä keksittykään.
Sanoiko joku jossain, että poliisit ovat (kaikki) murhanhimoisia natsisikoja? En minä ainakaan keksi puolusteltavaa siinä, että jotkut uhkaavat puolustuskyvyttömiä aseella tai ampuvat aseettomia. Poliiseilla nyt luulisi olevan koulutusta tunnistaa onko joku aseistettu huumehörhö vai sairaskohtauksen saanut. Ei minua ainakaan huvittaisi pelätä saada kuulaa kalloon, jos poliisi voi epäillä minun ottavan hanskalokerosta rekisteriotteen sijasta pistoolia.What's the point?
On maailma mallillaan, kun Yle keskittyy siinä määrin Nato-trollaukseen ja työttömän ihmisjätteen syyllistämiseen, että iltapäivälehdet alkaa vaikuttaa Tiedonantajalta.
Puolueeton media totta vie. Päälle keksineet klikkihuorailun.On maailma mallillaan, kun Yle keskittyy siinä määrin Nato-trollaukseen ja työttömän ihmisjätteen syyllistämiseen, että iltapäivälehdet alkaa vaikuttaa Tiedonantajalta.
Sanoiko joku jossain, että poliisit ovat (kaikki) murhanhimoisia natsisikoja? En minä ainakaan keksi puolusteltavaa siinä, että jotkut uhkaavat puolustuskyvyttömiä aseella tai ampuvat aseettomia. Poliiseilla nyt luulisi olevan koulutusta tunnistaa onko joku aseistettu huumehörhö vai sairaskohtauksen saanut. Ei minua ainakaan huvittaisi pelätä saada kuulaa kalloon, jos poliisi voi epäillä minun ottavan hanskalokerosta rekisteriotteen sijasta pistoolia.
Ihan hieno analyysi Lieksasta käsin koskien Yhdysvaltain poliisitointa.
Täytyy muistaa että joku New York mihin kellonaikaan hyvänsä on hieman eri toimintaympäristö poliisille kuin esim. Valkeakosken keskusta edes vappuaaton iltana ja poliisikuolemat ovat arkipäivää.
Järjetöntä nimenomaan. Tähän sentään aletaan pikkuhiljaa heräämään ja käsittääkseni YK on aikeissa esittää vaatimuksen huumeiden vastaisen sodan lopettamisesta ja siitä, että ongelmaa alettaisiin lähestyä terveydenhuollon näkökulmasta. Mitä pikemmin tämä toteutuu, niin sitä parempi.Tuosta tulikin taannoin hyvä dokumentti kuinka järjetöntä tuo sota huumeita vastaan on. Uhreja tulee ja rahaa palaa, mutta mitään hyötyä ei ole.
Portugalin mallia ilmeisesti ehdottavat. Huumeiden myyminen olisi edelleen rangaistavaa, käyttö/hallussapito ei (joskin nekin ois kiellettyjä). Olikohan siellä myös miedommat huumeet laillisia Hollannin malliin?