Loppuiko Kimin F1-ura 'välivuoteen'?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Mosse
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä

Onko Kimi ajanut viimeisen F1-kisansa?


  • Äänestäjiä yhteensä
    146
On, ralli, Le mans ja muut koitokset kiinnostaa miestä enemmän.

Juu, en usko että kerran F1:iin menetetty motivaatio palaa. Kimiä ei kiinnosta tuollainen sirkustelu. Se tykkäis vaan ajaa ja F1 ei ole paras sarja välttämättä pelkkää ajamista tarjoamaan.

Ei tule jatkamaan F1:ssä enää koskaan.
 
On. Kimihän on nyt vähänniinku James Hunt! Ajaa pari vuotta hyvällä autolla, sitten voittaa mestaruuden ja lopettaa aikaisin. Nyt odottaa WRC ja Le Mans.
 
Haluaisin uskoa, että ei loppunut, mutta kyllä vaihtoehto tuntuu todennäköisemmältä. Koko kuskikuvio voi kuitenkin taas heittää härän pyllyä ennen kautta 2011, sen näkee sitten. Tätä murehditaan ja märehditään sitten ensi syksynä.
 
Kimi itse sanoi että halua on vielä jatkaa F1:ssä ja taistella maailmanmestaruudesta. Jos siis ihmeen kaupalla saisi hyvän sopimuksen esim. Red Bullin kanssa, niin tulemme näkemään Kimin 2011 F1-auton ratissa...

Toiveajatteluahan tämä on enkä tuudita itseäni uneen se toivossa. Mutta eihän sitä koskaan tiedä. Sen näkee sitte myöhemmin.
 
Päätin liittyä vähemmistön kantaan eli ei ajanut viimeistä kisaa.
 
Eiköhän Räikkönen tuli takaisin F1:iin, kunhan Santanderin maksama puutarhanhoitovapaa päättyy ensi vuoden lopussa. Ilmeisesti olisi joutunut ajamaan tappiolla ensi kaudella, ajamatta tienaa paremmin.
 
On, ellei Vettel tai Nico voita mestaruutta ylivoimaisella autolla ja näiden tallin kakkoskuskit osoittautuvat paskoiksi, jolloin Kimin ja managereiden suhtautuminen näihin talleihin muuttuisi. Epäilen suuresti että näin kävisi.
 
Vastasin ON. Ellei Kimillä ole jo sopimusta vuodelle 2011, en edes ymmärrä, miksi ensi vuotta kutsutaan välivuodeksi? Mielestäni Kimi ajaa F1:iä vain, jos hän, pienen ihmeen avustuksella, onnistuu vielä sittenkin saamaan paikan (Mersu) ensi kaudeksi.
 
Uskon vahvasti, että Kimin kauan sitten lausuma tokaisu uran päättymisestä Ferrari-tallissa pitää sittenkin paikkansa.
 
Kyllä Kimin F1-ura on taputeltu ja paketissa.
En edes ala elättelemään toiveita comebackista, etten joudu saman karvaan pettymyksen ääreen joka kohtasi vuosituhannen alkupuoliskolla kun Mikan "välivuosi" venyi venymistään.
 
Kyllä Kimin F1-ura on taputeltu ja paketissa.
En edes ala elättelemään toiveita comebackista, etten joudu saman karvaan pettymyksen ääreen joka kohtasi vuosituhannen alkupuoliskolla kun Mikan "välivuosi" venyi venymistään.

JOHOO! Menikin melkein 10minuuttia lupauksesta olla elättelemättä toiveita siihen, kun keksin teorian, että Kimillä on soppari Red Bullille 2011 ja McLaren ei suostunut vain vuoden mittaiseen sopimukseen.
Fuck the shit, edessä on tuskaisia vuosia Kimin uutta tulemista odottaessa.
 
Uskon ajavan Red Bullilla 2011, mikäli talli pysyy ensi kaudella kärkistaistossa mukana. Tosin mikäli Kimi on WRC:ssäkin kilpailukykyinen kärkimiehiin nähden, voi paluu formuloihin jäädä tekemättä. :o
 
Fuck the F1! Uudet haasteet odottaa. Ylös ja eteenpäin, taakse vilkaisematta!

Kunhan ei nyt mihkään jäähdyttelyformuloihin menis F1-hylkiöksi muiden samanlaisten sekaan kurvailemaan..
Ralli olkoon Kimin ratto tästedes. Kyllä! :thumbup:
 
Kyllä se taisi loppua tähän. Ellei sitten tapahdu mitään sen suurempia yllätyksiä kuskimarkkinoilla.

Kiitos Kimi!
 
Tehnyt Red Bullin kanssa sopimuksen 2011-2013! Kimi just hetki soitti mulle kyseisestä sopimuksesta 14M kaudesta.
 
Ura loppui tähän formuloissa.
Voi olla et muutan josku mieltäni, mut juuri nyt ei jaksa uskoa mihinkään RB 2011- huhuihin. Jos paluu joskus sitten toteutuu, yllätys on positiivinen.
Kiitos Kimi 2001-2009.
 
Kimi F1:ssä on nyt nähty vaikka Maikkarilla sanoisivat mitä. Takaisin huipulle on äärettömän vaikea palata enää sapatin jälkeen, vaikka olisi millainen rattimies.
 
Ylös