Mäkihypyn maailmancup 2008–2009

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Puupää
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Jaa tänään olikin vasta karsinta.. Kaikki Suomalaiset mukana kilpailussa.

LARINTO 139m . hhuhhuh mikä hyppy..
 
Viimeksi muokattu:
http://www.youtube.com/watch?v=9IRffz_QdyE

Joo oli se kieltämättä kova hyppy! :thumbup: Tunnin päästä alkaa kisa. Toivottavasti Masakin löytäis jotain tohon "tekemiseen" Voivoi näyttää vaan siltä että päässä taas alkaa masentaa sen verran ettei innostusta ole. :nope:
 
Pikkasen virtaukset tais sekottaa pakkaa mutta kovat oli silti kovia, Simppa edelleen huippulatingissa. Ja Masa Masa, sitä samaa shittiä mitä jo ties kuinka monta kautta nähty, tuu kotia sieltä. :dunno::p
 
Pikkasen virtaukset tais sekottaa pakkaa mutta kovat oli silti kovia, Simppa edelleen huippulatingissa. Ja Masa Masa, sitä samaa shittiä mitä jo ties kuinka monta kautta nähty, tuu kotia sieltä. :dunno::p

No,mutta kun Mattia masentaa:D Jos on noin huono psyyke voisi lopettaa
 
Saa suomalaiset lähteä hakemaan Oberstdorfin yöstä kurkunkostuketta ja piparia koska mäestä ei vissiin oo palkintosijoja tarjolla. Jos siellä kympin paikkeilla olis muuan Ahonen niin kaikki olis edelleen mahdollista mutta kun ei oo. Noo jos mäkiviikkoa ei voita itävaltalainen tai norjalainen niin meikä on tyytyväinen.
 
Tulikin yllättävän tasainen kisa loppujen lopuksi. Vassilieviltä hieno suoritus, mutta se todellinen musta hevonen kokonaiskisassa on kyllä Schmitt.
 
Kolme neljästä norjalaisesta karsiutui Garmisin kisasta :eek: Jacobsen selvisi ainoana mukaan ja oli sentään toinen karsinnassa. Kaikki suomalaiset ovat sensijaan mukana.
 
Selostajat sanoi,että eka podiumi ikinä Harrille:confused: Eikö muka ole ollut ennen M.cupin pallilla?
 
Ei ole ollut podiumilla Olli vielä maailmancupissa. Tosin Sapporon MM-kisoista tais irrota kakkossija heti Ammanin jälkeen. :)
 
Loitzl! :thumbup: Olisko tää herran eka voitto ehkäpä?
 
Ylös