Mestis 2013-2014

Tsuhna

Absent Member
Liittynyt
2.11.1999
Viestit
18746
Sijainti
Toisaalla
No ryhdistäytyivät ne, sarvipäät, vielä kolmanteen ja tekaisivat toisenkin lohtuosuman, muttei mitään asiaa sen lähemmäksi. Todella vaisu esitys Jukureilta tänään, varsinkin maalivahtiosastolta. Sekä Setänen että Galansky sulivat heti ensimmäisen ottelun ensimmäisessä erässä.

Jukurit jäi avauksessa pahasti telineisiin, mutta se ei taatusti tule toistumaan. Pari päivää on aikaa hiulata videoita, pitää palopuheita ja potkia roskiksia, joten keskiviikkona on odotettavissa ihan toisen näköinen jengi vastaan. Kyseessä on kuitenkin joukkue, joka on tänä keväänä kahdesti ollut sekä silmukka kaulassa että veitsi kurkulla yht'aikaa ja silti raivannut tiensä finaaliin. Yhtään ei ole meillä varaa mopon eturengasta nostella..

SarvisClubille kiitos vierailusta, hyvin jaksoivat pitää ääntä vaikka taululla paistoi parhaimmillaan (tai heidän kannalta tietysti pahimmillaan) jo 6-0. Yleisömäärä edelleen pettymys 3200, mutta tunnelma oli ehdottomasti kauden paras. Perjantaina sitten mökki täyteen, toivottavasti.

edit: Niin tosiaan, semmonen ilmoitusluontoinen juttu on tässä unohtunut mainita, että yhtiöittäminen toteutettiin tuossa kuun alussa. KooKoo Hockey Oy on siis firman nykyinen virallinen nimi.
 
Viimeksi muokattu:

WebSlave

Trackman
Liittynyt
9.2.2005
Viestit
29660
Onnittelut Tsuhnalle, vaikka peli varmaan aika outo olikin, kun noin helpolla tuli voitto. Epäilemättä jatko ei ihan näin helpolla tule, joten leijumiseen ei ole varaa.
 

Mosse

Skidmark
Liittynyt
5.3.1999
Viestit
104235
Sijainti
On earth
Jugurtit antaa taas 3-0 eteen ennenkuin aloittavat pelaamaan?

6 veitsi kurkulla matsia klaarannut.
 

Tsuhna

Absent Member
Liittynyt
2.11.1999
Viestit
18746
Sijainti
Toisaalla
Kenttämestarin erikoinen savolaiseen tapaan, eli Kalevankangas eilisiltana.
Poralla putkeen ja..



 
Viimeksi muokattu:

Tsuhna

Absent Member
Liittynyt
2.11.1999
Viestit
18746
Sijainti
Toisaalla
Voi taivas. Eihän tätä usko.. Nyt ei pysähdytä edes makustelemaan. Katseet perjantaihin, tiukasti, samalla sykkeellä.
 

WebSlave

Trackman
Liittynyt
9.2.2005
Viestit
29660
Ei liity suoraan Mestikseen, mutta KooKoohon kyllä. Myös KooKoo tulee näkymään U18 MM-kisoissa, sillä myös KooKoon junnuja on johdattelemassa joukkueita jäälle.
 

Iso Masa

Anonyymit Kyynikot
Liittynyt
14.11.2005
Viestit
1877
Tulipas lopetettua Kupittaan boikotti ja käytyä katsomassa, kun TuTo otti pronssiset killuttimet Hokin kustannuksella. Hyvällä tuli katsottua, että vielä välierissä kauhua herättäneet läpsyttimet ja torvisoittokunta loistivat poissaolollaan. Huonolla tuli katsottua, että niin loisti moni muukin, kun yleisömäärä oli 1300 plus jotain. Eli hiljaista ja kolkkoa hallissa, vaikka liput ja kaljat olivat tarjouksessa. Ehkä niillä kaikilla Gloryhuntereilla jotain tekee tunnelman suhteen... Suomalainen kannattajakulttuuri.

Täytyy huomenna vääntäytyä vielä kerran Mestis-Sumulaaksoon. Ensi kaudellahan se on jo JalkaLiiganOvenVälissä-Sumulaakso. Matkaliput tosin Lappeenrantaan asti, mutta valitettavasti siellä ei enää pelata. Foorumimöötte ennen matsia Tomppaan, jossa Tsuhna voinee esittää oman versionsa turkulaisesta rakkaudentunnustuksesta? :wink:
 

Tsuhna

Absent Member
Liittynyt
2.11.1999
Viestit
18746
Sijainti
Toisaalla
Foorumimöötte ennen matsia Tomppaan, jossa Tsuhna voinee esittää oman versionsa turkulaisesta rakkaudentunnustuksesta? :wink:
Mikä seo?

Tilipäivä on vasta ens viikolla ja loput tämän kuun budjetista on ladattu lauantaille, joten pre-game pintin kans on vähän hiljasta.. ellet sitten tarjoo. :wink:

Huikea viikonloppu tulossa. Tänään on Sumulaaksossa ahdasta kun yleisömäärässä hätyytellään viittä tonnia. Lippuluukulle kannattaa tulla ajoissa. Huomiseksi taas on varattu 4 bussia, joissa jäljellä enää peruutuspaikkoja, ja kun omilla kikottimilla aina tulee lisää niin sekin on taas kotimatsi. Taatusti.
 

Tsuhna

Absent Member
Liittynyt
2.11.1999
Viestit
18746
Sijainti
Toisaalla
Huhhuh, nyt on lähellä. Kolmannessa erässä Jukurit teki tästä vielä pelin pusertamalla maalin päähän, mutta niitti tyhjiin lopetti rimpuilun. 5-3 -voitolla sarja 3-0. Neljä ottelupalloa ja yhtä vajaa sano piru..
 

Tsuhna

Absent Member
Liittynyt
2.11.1999
Viestit
18746
Sijainti
Toisaalla
Kannua hakemaan

Kyllä kutkuttelee mahan pohjasta. Vuosikausia reissattu ympäri valtakuntaa tän joukkueen perässä, hiki päässä huudettu, hypitty, laulettu, ja lopulta aina petytty. Nyt se palkinto olis vihdoin tarjolla.. ehkä jo tänään.
Lataus on hirmuinen. Vielä muutama tunti pitää jaksaa odottaa, sitten lähdetään valloittamaan Kalevankangas.
 

Tsuhna

Absent Member
Liittynyt
2.11.1999
Viestit
18746
Sijainti
Toisaalla
Ei natsannut lauantaina, mutta nyt on lähellä. 20 minuuttia matkaa ja 2-0.. tsiisus miten tärisyttää
 

Trullinkaasu

Well-known member
Liittynyt
17.6.2007
Viestit
9312
Jos Tsuhna viitsit, niin mitkä ovat KooKoon vahvuudet ja heikkoudet?

KooKoo voittaa tänä vuonna. Liiga-Sport on pelkkä narrin välikappale keväällä.
Päin hevonvittua taisi tämäkin veikkaukseni mennä.

Onnea koko KooKoo-yhteisölle. Erityisonnittelut Tsuhnalle, pitänyt mestis-palstaa yksin välillä pystyssä. Haaveistani totta mä teen. :thumbup:




MESTARUUS!!!!!!!!!!!!
 

lfb

Flavio
Liittynyt
8.2.2004
Viestit
9965
Sijainti
Helsinki
Loistavaa, hyvä KooKoo! Tsuhnalle vielä erityisonnittelut, varmasti maistuu.
 
Ylös