Minkä urheilutapahtuman takia valvot tulevana viikonloppuna?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja K. August
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä

Minkä urheilutapahtuman takia valvot tulevana viikonloppuna?


  • Äänestäjiä yhteensä
    35
  • Äänestys suljettu. .
Vastasin lopulta jalkapallon, vaikkakin nukahdin puoliajalla. Ei se jalkapallo kylläkään valvottanut. Sen verta kouraisi, että saas nähdä pääseekö hengissä hoitojonoon. Ihan hyvin minulla muuten menee. Vois varmaan viinalla valella verisuonet Ukon Juhlana.

Pumppuko sulla kränää?
 
Jep. Sitä on moni himoinnut.

Mulla on tuossa seläntakana 200 m päässä entinen Union, jossa anoppihko ja muija ja muu suku ovat töissä olleet aikoinaan kun tuo tie oli vielä 5-tie.

pv00a9oh.medium.jpg
 
Olipahan huono kisa tuo LE MANSSI. Onneksi en katsonut paljon lain'.
 
Olipahan huono kisa tuo LE MANSSI. Onneksi en katsonut paljon lain'.
Kyllä siellä ainakin yöllä tapahtui huomattavasti enemmän kuin keskiverto-formulakisassa.

Tykästyin. Ekaa kertaa katsoin livenä noita yön aikaisia ajovuoroja.
 
Jukolan viestin katsoin muuten alusta loppuun, mutta ENG-ITA -pelin katsoin siinä välissä (ja vilkuilin satunnaisesti Norsunluurannikon peliä). Oli jokseenkin kaikkien aikojen Jukola niin radan vaikeuden, tilanteiden vaihtumisen kuin viimeisen osuuden loppuratkaisunkin osalta. Kolmisen varttia ennen loppua alkoi vasta väsymys hiipiä mieheen, joten aika kivuttomasti meni, vaikken edes nukkunut varastoon.

Le Mansista oli Live Timing-seuranta, jota ajoittain tarkistelin asiaankuuluvan foorumin keskustelun lisäksi.
 
Ylös