Muutama pekulaatio:
Tänak Toyotalle. Akio Toyoda ei varsinaisesti ole peitellyt fanitustaan Ottia kohtaan. Eikä Toyota ole myöskään vielä julkaissut kuljettajiaan. Tarkoittaa sitä että ruuhkaa kuskeista olisi ja jotain peliliikkeitä on pakko tehdä.
Tänak Fordille. Tämä olisi varmaan se kaikkein mieluisin vaihtoehto. Silloin jokaisessa teamissa olisi ykköskorin kuljettaja.
Jos Tänak menee Toyotalle niin kuka lähtee? Meneekö Evans Fordille vai Hyundaille? Vai lähteekö Lappi vastoin sanojaan Hyundaille? Haluaako Ogier sittenkin ajaa kokokauden joten onko Lapin tilanne se ettei Toyotalla ole kuitenkaan paikkaa?
Jatkaako Breen Fordilla vai hyppääkö Hyundaille? Fordilla tuskin on varaa maksaa kahdelle kuskille palkkaa joten jos Tänak tai Evans on tulossa, niin sitten joko Hyundaille tai poppareille.
Tänak lopettaa rallin...
Elämme mielenkiitoisia aikoja, sanoisin...
Oma veikkaus:
Toyota: Kalle, Tänak, Ogier/Lappi (+Katsuta)
Hyundai: Növille, Breen, Sordo/Suninen
Ford: Evans, Greensmith, Loubet