Originally Posted by Dominic View Post
Toivottavasti kasvavat homoiksi, niin on Mikkosilla siinä vähän sulattelemista.
Varmaan vielä ateisteja ja kaiken kukkuraksi pistävät aikanaan omat lapsensa päiväkotiin. Ja muuttavat tietty työn perässä Ruotsiin...Eikun aseistakieltäytyjiähän pojista tulee.:ahem:
Sinänsähän tuo puhelinäänestys on varmaan ihan hyvä rahasampo.Nelonen Mikkosten maailmasta: Palautetta on tullut aika paljon ja se on pääosin negatiivista
09.03. - 11:15 (Luotu: 11:07)
Tv-konkari Timo T. A. Mikkosen ja hänen perheensä aatoksia ja eloa valaiseva ohjelma Mikkosten maailma veti 284 000 katsojaa sunnuntai-iltana tv-kanava Nelosen ääreen.
- Palautetta on tullut aika paljon ja se on pääosin negatiivista. Myös internetin keskustelupalstoilla ohjelma on aiheuttanut närkästystä ja herättänyt kiivasta keskustelua, Nelosen tiedotuspäällikkö Paula Rintamaa kertoo.
Ohjelman jatko riippuu katsojista. Puhelinäänestys ratkaisee, saavatko Mikkoset lausua värikkäitä mielipiteitään televisiossa koko kevään ajan. Tulos kerrotaan torstaina suorassa lähetyksessä Maria! -talk show'ssa.
Myös Aamulehden verkkosivuilla keskustelu Mikkosten maailmasta käy vilkkaana. Moni keskustelija lyttää ohjelman humpuukiksi.
- Ohjelman Parasta antia oli lopputekstit, kommentoi Kp.
- Uskomattomia sanonko mä mitä. Surkeeks on ohjelmien taso menny kun tällaisia Mikkosia päästetään ruutuun, toteaa puolestaan nimimerkki "Ala-Arvoista".
- Kaks julkisuudenkipeetä nykäsenmattia, tyrmää Eki.
Osa keskustelijoista on kuitenkin sitä mieltä, että ohjelmalla on paikkansa.
- Wautsi wau mikä ohjelma! Suorapuheisia ja rohkeasti mielipiteensä esittäviä ihmisiä ei tunnu Suomessa juurikaan olevan. Mikkoset puhuvat suurelta osin ihan asiaa! Hyvä!, kirjoittaa nimimerkki "Meidän perheessä tykättiin".
- Ohjelmaa en katsonut mutta ainakin tämä herättää kiivaita mielipiteitä ja keskustelua eli jospa ohjelma on sittenkin ihan tervetullut, sanoo puolestaan Jope.
Keskustelija S. Mäkelä on suorastaan innostunut ohjelmasta.
- Hyvä Mikkoset! Teidän mielipiteet on rautaa!
STT, Aamulehti
http://www.aamulehti.fi/uutiset/kotimaa/nelonen-mikkosten-maailmasta-palautetta-on-tullut-aika-paljon-ja-se-on-paaosin-negatiivista/134230
A-Studiossa jo oli haastattelussa jenkkiläisen luottoluokittelufirman ex-pomo, joka oli aikoinaan eronnut moraalisista syistä. Antoi kyllä aika karmean kuvan siitä miten hommia hoidettiin. Sellasta kokomustaa toimintaa on ollut.Ulkolinja: Krugman ja Amerikan lamat
TV1 Klo: 22.00 Pvm: 11.03.2009
Taloustieteen tuore nobelisti Paul Krugman kertoo finanssikriisin syyt, taustat ja seuraukset. Toimittaja: Timo-Erkki Heino.
Olipa asiallinen ja selventävä pläjäys. Toivottavasti forumin kokomustatkin katsoi- ja ymmärsi.Ykköseltä kohta:
A-Studiossa jo oli haastattelussa jenkkiläisen luottoluokittelufirman ex-pomo, joka oli aikoinaan eronnut moraalisista syistä. Antoi kyllä aika karmean kuvan siitä miten hommia hoidettiin. Sellasta kokomustaa toimintaa on ollut.
Pelkokerroin -sarjan uuden tuotantokauden ensimmäisessä jaksossa mukana huipputiimi MM-urheilijoita: mäkihyppääjä Janne Ahonen, uimari Jani Sievinen, mäkihyppääjä Matti Nykänen, joukkuevoimistelija Paula Thesleff, muodostelmaluistelija Sini Aarnio ja saappaanheittäjä Eeva Isokorpi. Kotimainen realityohjelma. (41')
Tuli katsottua. Eläköön Reagan ja markkinoiden valvomattomuus.Olipa asiallinen ja selventävä pläjäys. Toivottavasti forumin kokomustatkin katsoi- ja ymmärsi.
Laatukamaa. Tuli tässä vähän aikaa siten katsottua Sub-leffasta.Kauriinmetsästäjä (K15)
TV2 Klo: 22.05 Pvm: 17.03.2009
(The Deer Hunter, USA 1978, 177') Viiden Oscarin draama työläiskaveruksista, jotka värväytyvät armeijaan ja osallistuvat Vietnamin sotaan. O: Michael Cimino. N: Robert De Niro, Meryl Streep, Christopher Walken.
Nyt lähti Kummisetä hittoon boksin kovalevyltä, tälle elokuvalle pitää raivata tilaa.Kauriinmetsästäjä (K15)
TV2 Klo: 22.05 Pvm: 17.03.2009
(The Deer Hunter, USA 1978, 177') Viiden Oscarin draama työläiskaveruksista, jotka värväytyvät armeijaan ja osallistuvat Vietnamin sotaan. O: Michael Cimino. N: Robert De Niro, Meryl Streep, Christopher Walken.
Entä jos pankki menee nurin? Paljonka korkoprosentti? Kannattaisiko lisätä materialistista onnea ennemmin? Nythän ei saisi ruokkia, eikä siis säästääkään? Mitä minä nyt teen?Muistakaa nuoret miehet katsoa naisen perään! Ja toljotelkaa pillua jos joku nainen suinkin antaa omaansa vehdata. Se on kuin panisi rahaa pankkiin. Kyllä näin on!
- Firma nurin, kiljaisi huora kun liukastui!Entä jos pankki menee nurin? Paljonka korkoprosentti? Kannattaisiko lisätä materialistista onnea ennemmin? Nythän ei saisi ruokkia, eikä siis säästääkään? Mitä minä nyt teen?