DSQ
Elossa
Niin just. Kuka mistään ekologisuudesta välittää. Talouden ja tuotannon ehdoilla, sanotaan!Vihreitä ei pitäisi koskaan edes hallitukseen päästääkään.
Niin just. Kuka mistään ekologisuudesta välittää. Talouden ja tuotannon ehdoilla, sanotaan!Vihreitä ei pitäisi koskaan edes hallitukseen päästääkään.
Maapallon kannalta on ihan herttisen yhdentekevää mitä Suomessa tehdään (sen verran pieni läntti ollaan), paikallisesti toki ihan helvetisti. Suomessa tosin on nykyään jo onneksi sen verran vastuullista porukkaa että ei suuremmin noiden kanssa ole ongelmia.Niin just. Kuka mistään ekologisuudesta välittää. Talouden ja tuotannon ehdoilla, sanotaan!
Enemmän Suomea rampauttaa vanha kunnon hyväksi havaittu akseli SDP-Keskusta-Kokoomus. Siinä on sellainen annos poliittista puuroa, että meno ei muutu miksikään niin kauan kuin kolme suurta on vallassa. Tietenkin, jos on tyytyväinen nykymenoon niin pitäköön vaan tunkkinsa...Mutta jatkuva etunenässä kulkeminen, mitä vihreät ajaa jatkuvasti, rampauttaa meitä ihan liikaa.
Eli alaikäisenä suoritettu näpistys riittäisi? Joo-oh...Entäpä jos muutettaisiin kansanedustajaksi pääsyn vaatimuksia siten, että kansanedustajaksi ei pääse sellaiset henkilöt jotka on joskus tuomittu mistä tahansa rikoksesta.
Jytky ja kommunistit valtaan. :ahem:Enemmän Suomea rampauttaa vanha kunnon hyväksi havaittu akseli SDP-Keskusta-Kokoomus. Siinä on sellainen annos poliittista puuroa, että meno ei muutu miksikään niin kauan kuin kolme suurta on vallassa. Tietenkin, jos on tyytyväinen nykymenoon niin pitäköön vaan tunkkinsa...
Ei sillä, ettenkö olisi itsekin pettynyt Vihreiden kyvyttömyyteen ajaa omaa asiaansa. Siksi en olekaan heidän kannattajansa.
Kiva, että heillekin löytyy kannattajansa. Itse en sanonut mitään tuohon viittaavaa.Jytky ja kommunistit valtaan. :ahem:
Hurrit, hihhulit ja piraatit sitten?Kiva, että heillekin löytyy kannattajansa. Itse en sanonut mitään tuohon viittaavaa.
Turun?Verorikoksista linnaan!
1 km/h ylinopeus, punaisia päin kävely?Puoluekannasta riippumatta tulisi sellainen edustaja potkaista pois, joka työnsä aikana lakia rikkoo. Mitä tahansa lakia tai miten vähän tai paljon hyvänsä. Lainrikkomus on lainrikkomus ja valittujen edustajien tulee näyttää mallia kansalaisille.
1 km/h:n ylinopeudesta ei saa enää nykylinjauksella sakkoja, vaan pitää olla se 7 km/h:n ylinopeus. 3 km/h korjataan 'mittarivirheenä', ja sakkokynnys ylittyy 4 km/h:n ylinopeudesta korjauksen jälkeen. 1-3 km/h:n tulisi tuottaa kirjallinen varoitus.1 km/h ylinopeus, punaisia päin kävely?
Juu, mutta R&K oli sitä mieltä, että kun mitä tahansa lakia tai miten vähän tai paljon hyvänsä tulisi erota. Ei kyse ollut rangaistavuudesta.1 km/h:n ylinopeudesta ei saa enää nykylinjauksella sakkoja, vaan pitää olla se 7 km/h:n ylinopeus. 3 km/h korjataan 'mittarivirheenä', ja sakkokynnys ylittyy 4 km/h:n ylinopeudesta korjauksen jälkeen. 1-3 km/h:n tulisi tuottaa kirjallinen varoitus.
Tolla asenteella jokainen maa perustelee tekemättömyyttään. "Mutku Kiina!"Niimmutku me ollaan niin pieni maa ja muut porsastaa enemmän niin ei meidän tarvii välittää mistään mitään. Niinku.
FYI: Noiden ryhmittymien ja poliittisen puuron välissä on olemassa välimuoto. Mutta ymmärrän toki, että vanhasta tutusta on hankala luopua.Hurrit, hihhulit ja piraatit sitten?
Aivan. Jos on polttanut tupakkia alle 18 vuotiaana, on rikollinen nykyään.Juu, mutta R&K oli sitä mieltä, että kun mitä tahansa lakia tai miten vähän tai paljon hyvänsä tulisi erota. Ei kyse ollut rangaistavuudesta.
Eli koska ollaan pieni pläntti maapallon mittapuussa niin ekologisuuden vois heivata vittuun.Maapallon kannalta on ihan herttisen yhdentekevää mitä Suomessa tehdään (sen verran pieni läntti ollaan), paikallisesti toki ihan helvetisti. Suomessa tosin on nykyään jo onneksi sen verran vastuullista porukkaa että ei suuremmin noiden kanssa ole ongelmia.
Mutta jatkuva etunenässä kulkeminen, mitä vihreät ajaa jatkuvasti, rampauttaa meitä ihan liikaa.